niedziela, 14 kwietnia 2024, 3:59

Trzej Królowie nie tylko w Ostrzeszowie!

Orszak Trzech Króli to piękna tradycja, która obecna jest nie tylko w Ostrzeszowie. W różnych miejscowościach w całej Polsce ludzie gromadzą się, by w ten sposób świętować, a piękne i kolorowe flagi powiewają na wietrze. Tak było również w Mikstacie i w Bukownicy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych uroczystości!

Mikstat

Kolorowy korowód przeszedł ulicami Mikstatu już po raz czwarty. Uczestnicy orszaku obejrzeli jasełka przygotowane przez dzieci ze świetlicy prowadzonej przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi.

Bukownica

Natomiast w Bukownicy Orszak wyruszył spod kościoła parafialnego po raz trzeci. Prowadził go Tobiasz Krzykała na koniu, a Kacper Saturski niósł gwiazdę. W rolę Trzech Króli wcieli się Mirosław Janicki, Marcin Dybul i Ryszard Biel. Uczestnicy orszaku śpiewali kolędy, które prowadził proboszcz ks. Sebastian Łagódka. Orszak zakończył się wspólnym kolędowaniem i modlitwą przy żłobku w kościele. Nad bezpieczeństwem orszaku czuwali strażacy z Ochotnicza Straż Pożarna w Bukownicy.

Jak widać, w naszym powiecie Trzej Królowie odwiedzają nie tylko Ostrzeszów, ale również okoliczne miasta i mniejsze miejscowości.

Źródło i zdjęcia: Sołectwo Bukownica, mikstat.pl

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne