Reklama

wtorek, 16 kwietnia 2024, 1:11

MARIUSZ WITEK KANDYDATEM NA BURMISTRZA

Kampania wyborcza dopiero się rozpoczyna, ale niektóre karty już zostały odkryte. W miniony piątek swoich kandydatów do Rady Miejskiej Ostrzeszów zaprezentowała „Trzecia Droga”. Poznaliśmy też kandydata tej koalicji na burmistrza Ostrzeszowa – jest nim MARIUSZ WITEK.

23 lutego, w sali Rzemiosła, odbyło się spotkanie kandydatów „Trzeciej Drogi” na radnych Rady Miejskiej. Kandydat na burmistrza – Mariusz Witek, zaprezentował zarys programu, z którym PSL i „Trzecia Droga” przystępują do wyborów samorządowych. Idą do nich z hasłem: „Blisko spraw mieszkańców”. Oto główne tezy tego programu:

– Wybudowanie centrum rekreacji na Bałczynie. 

– Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (geotermia), aby każdy dom na terenie miasta i gminy mógł z takiej energii korzystać.

– Zdecydowane NIE dla spalarni śmieci. Technologia pozwala, aby śmieci pozbywać się w całkiem inny sposób, zamieniając przy tym na energię służącą społeczeństwu. 

– Rewitalizacja śródmieścia, ożywienie Rynku i jego okolic. 

– Reorganizacja Strefy Płatnego Parkowania (wolna jedna godzina, abonament dla seniorów).

– Powstanie schroniska dla bezdomnych zwierząt (być może z udziałem okolicznych gmin).

– Aktywny udział sołectw w programie „Pięknieje Wielkopolska Wieś” – tworzenie miejsc integracji dla lokalnej społeczności.

– Dialog i konsultacje przy realizacji inwestycji miejskich – szeroka współpraca z radami dzielnic i organizacjami pozarządowymi.

– Troska i dbałość o czystość i wygląd miasta i gminy.

– Kontynuacja i realizacja nowych projektów społecznych, zdrowotnych i edukacyjnych.

Mariusz Witek wyraził nadzieję, że te założenia programowe, po ich zrealizowaniu, dobrze będą służyć mieszkańcom. 

Podczas spotkania ogłoszono także listy kandydatów do Rady Miejskiej we wszystkich trzech okręgach. Przedstawił je przewodniczący Zarządu Miejsko-Gminnego PSL, Kazimierz Jurkiewicz. 

LISTY KANDYDATÓW

Okręg wyborczy nr 1: Mieczysław Mądry (nr 1 na liście), Małgorzata Wichnowska, Martyna Stefańska, Tomasz Pasiak, Paweł Gruchała, Agnieszka Kinastowska, Tadeusz Łukasik, Mariusz Piaskowski.

Okręg wyborczy nr 2: Tomasz Połomski (nr 1 na liście), Tomasz Kajser, Wioletta Szkopek, Michał Rybczyński, Anna Niesobska, Jolanta Szałkowska, Jakub Błoch, Natalia Mazurkiewicz, Kornelia Witek-Jeżewska.

Okręg wyborczy nr 3: Mariusz Witek (nr 1 na liście), Kazimierz Jurkiewicz, Katarzyna Nowak, Dorota Dera, Andrzej Nasiadek, Jadwiga Cybulska, Konrad Jankowski, Dorota Rosada, Krzysztof Kaczorowski, Rafał Jeżewski.

We wszystkich okręgach wystawione zostały pełne listy kandydatów, których może być na liście o dwóch więcej, niż mandatów do obsadzenia w danym okręgu. Wśród zaprezentowanych nazwisk nie brakuje osób będących od lat w lokalnej polityce, ale są też kandydaci, którzy dopiero muszą dać się poznać potencjalnym wyborcom. W gronie kandydatów zabrakło tak doświadczonych samorządowców, jak Edward Skrzypek i Sławomir Odrobiński. Tłumacząc ich absencję, Mariusz Witek wyjaśnił, że wieloletni przewodniczący Rady Miejskiej, Edward Skrzypek zrezygnował z kandydowania ze względu na wiek, z kolei Sławomir Odrobiński, który funkcję radnego pełni od początku samorządu ostrzeszowskiego, czyli od 1990 r., postanowił nie kandydować na następną kadencję z przyczyn zdrowotnych.

K. Juszczak

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne