Reklama

piątek, 19 kwietnia 2024, 18:34

Kup w Rossmannie CZEKOTUBKĘ i pomóż zbudować szkołę w Ghanie

Wedlowskie CZEKOTUBKI to lubiany przez dzieci i dorosłych przysmak. Teraz, kupując je w drogeriach Rossmann, wspierasz budowę szkoły w Ghanie, której inicjatorką jest fundacja Omeny Mensah. Już od 1 września szukaj w swoim Rossmannie czekotubek ze specjalnymi naklejkami.

Dzięki nawiązaniu współpracy między Omenaa Foundation a markami E. Wedel i Rossmann, projekt uruchomienia szkoły dla dzieci ulicy w Temie (Ghana) ma szansę szybciej zakończyć się sukcesem. Pomóc i zrobić coś dobrego dla innych może tak naprawdę każdy. Jedyny warunek: musi lubić czekoladę albo chociaż mieć kogoś, kogo ucieszy taki słodki upominek. Już od 1 września w drogeriach Rossmann w całej Polsce będzie można kupić wedlowskie czekotubki ze specjalnymi naklejkami. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na ukończenie budowy szkoły.
– Mam mocne postanowienie stworzenia miejsca, gdzie dzieci zdobędą szansę na lepsze jutro – mówi Omenaa Mensah, i nie rzuca słów na wiatr. Od lat zajmuje się działalnością charytatywną, a tym razem dziennikarka skupiła się na podopiecznych ośrodka opiekuńczego „Don Bosco”. Są nimi dzieci, które były zmuszane do niewolniczej wręcz pracy, mieszkające na ulicy, głodne i opuszczone przez bliskich. W „Don Bosco” mogą liczyć na schronienie i ciepły posiłek, ale to nie wystarczy. – To, czego im w tej chwili brakuje, to właśnie szkoła, bo dzięki wykształceniu, w dorosłym życiu będą miały szansę na dobrą pracę – dodaje.
O powstanie szkoły w Ghanie Omenaa wraz ze swoją fundacją walczą od ponad trzech lat. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dzieci będą mogły rozpocząć naukę w połowie przyszłego roku. Prace są już zaawansowane.
– Budynek stoi, jest naprawdę ogromny. Szukamy partnera, który ufunduje okna i drzwi, następne są podłogi, a na koniec meble do klas – opowiada inicjatorka akcji.
– Bardzo mnie cieszy, że udało się połączyć tak znaczące marki jak Rossmann i E. Wedel w wyjątkowym, szczytnym celu. I już dziś, niezależnie od końcowego efektu akcji, jestem bardzo szczęśliwa i bardzo dziękuję. Zdradzę, że czekotubki, które od września są bohaterami naszej akcji, okazały się hitem w Ghanie. Dzieciaki się nimi zajadały! – dodaje, stojąca za całym tym, gigantycznym przedsięwzięciem, Omenaa Mensah.
Czekotubki ze specjalnymi, charytatywnymi naklejkami będzie można kupić przy kasach w drogeriach Rossmann do 5 września, a następnie trafią na regały z innymi słodyczami.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne