czwartek, 23 maja 2024, 20:07

Strażacy podsumowali wtorkową burzę

Wtorkowa burza (27 sierpnia) spowodowała, że strażacy z powiatu ostrzeszowskiego interweniowali trzynaście razy. Osiem z tych zdarzeń dotyczyło powalonych lub uszkodzonych drzew, które tarasowały drogi czy zrywały linie energetyczne. Do zdarzeń tych doszło w gminach: Mikstat  1, Kobyla Góra – 1, Ostrzeszów – 2 oraz Doruchów – 4.

W trzech przypadkach strażacy mieli do czynienia z uszkodzonymi dachami: dwa to dachy budynków gospodarczych, a jeden to dach budynku mieszkalnego (wszystkie na terenie gminy Doruchów –  w Zalesiu oraz Tokarzewie).
Doszło również do dwóch pożarów, które najprawdopodobniej zostały wywołane przez wyładowania atmosferyczne. Jeden z nich to pożar pojedynczego drzewa w Przytocznicy, drugi, dużo poważniejszy, to pożar w Torzeńcu (gm. Doruchów), gdzie spaleniu uległ budynek gospodarczy, a wraz z nim składowana w środku słoma oraz maszyny rolnicze.
W usuwaniu skutków burzy (nie wliczając pożaru w Torzeńcu) udział brało 15 zastępów z OSP oraz PSP w sile 74 ratowników. Przy pożarze w Torzeńcu pracowało 10 zastępów straży (34 ratowników), w tym jednostki z powiatu wieruszowskiego.
Straty wywołane przez burzę oszacowano wstępnie na blisko 130 tysięcy złotych.
PSP Ostrzeszów

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne