piątek, 14 czerwca 2024, 4:38

Robimy swoje, czyli „Puszka” dla ziemi

Już 8 lat harcerze z drużyn należących do 1. Szczepu ZHP Ziemi Mikstackiej uczestniczą w szczepowej akcji pod pseudonimem „PUSZKA”. Harcerze i zuchy z Ostrzeszowa, Bukownicy i Mikstatu sprzątają lasy oraz rzekę Prosnę.

My nie patrzymy na slogany, krzykliwe hasła o ochronie środowiska, ostatnio tak modne w różnych środowiskach, my po prostu, wspólnie z dh. leśnikami z Nadleśnictwa w Antoninie i Przedborowie, robimy swoje. 8 maja sprzątaliśmy 6-kilometrowy odcinek między Mikstatem a Antoninem. Był z nami leśniczy Zbigniew Bodura z Leśnictwa Komorów i to właśnie na terenie tego leśnictwa działaliśmy. Do sprzątania stawiło się 40 naszych druhów i druhen oraz zuchów, więc w niecałe dwie godziny uwinęliśmy się z bałaganem który, w lesie zostawiają „kulturalni” kierowcy.
Dziękujemy też za pomoc druhom: Michałowi i Dorocie, którzy są rodzicami naszych ostrzeszowskich harcerzy oraz druhom i druhnom: Bartkowi, Karolinie, Emilce, Martynie, Filipowi, Szymonowi, Karolowi, którzy jako kadra młodzieżowa ogarniali poszczególne grupy na wyznaczonych odcinkach sprzątania.
Oczywiście po sprzątaniu odbyło się ognisko z kiełbaskami w Nadleśnictwie Antonin. Pozdrawiamy pana nadleśniczego Nadleśnictwa Antonin – Adama Całkę, oraz wszystkich leśników tego Nadleśnictwa, z którymi współpracujemy.
Aż miło teraz jechać drogą bez śmieci i porzuconych opon, zobaczymy, jak długo i czy w ogóle „bałaganiarze” uszanują naszą pracę.

Zespół Promocji 1. Szczepu ZHP Ziemi Mikstackiej im. Powstańców Wlkp.
Fot. phm. Mariusz Ciechanowski

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne