sobota, 13 lipca 2024, 10:39

Akcja „Znicz 2019”

W Ostrzeszowie będą zmiany w organizacji ruchu

Dzisiaj rozpoczęła się ogólnopolska akcja “ZNICZ 2019”, która potrwa do 3 listopada. Jak co roku policjanci będą dbać o to, aby wszyscy bezpiecznie dojechali na cmentarze oraz bezpiecznie wrócili do swoich domów. Apelujemy do wszystkich kierowców, aby w tych dniach podczas jazdy zachowali szczególne środki ostrożności.

Policja informuje, że 1 listopada nastąpi zmiana w organizacji ruchu w Ostrzeszowie w rejonie skrzyżowania ul. Piekary, ul. Gorgolewskiego i ul. plac Borek. Sygnalizacja świetlna zostanie przełączona w tryb pracy ostrzegawczej, to znaczy, że zostanie włączona sygnalizacja barwy żółtej. Tryb ten wskazuje, że na skrzyżowaniu obowiązywać będzie ruch wyznaczony przez oznakowanie pionowe, a więc pierwszeństwo będą miały pojazdy poruszające się drogą wojewódzką nr 449, tj. ul. Gorgolewskiego.
Jednocześnie ostrzeszowscy policjanci apelują do wszystkich kierujących, aby podczas długiego weekendu zachowali szczególne środki ostrożności podczas jazdy. Przypominają też o konieczności dostosowania prędkości jazdy do panujących warunków na drodze oraz do panujących warunków atmosferycznych. Pamiętajmy także o elementach odblaskowych (dotyczy pieszych i rowerzystów), dzięki którym będziemy bardziej widoczni dla kierujących pojazdami.
Mając na uwadze wzmożony ruchu drogowy, w dniu Wszystkich Świętych, zwracamy się z prośbą do osób, które mogą na cmentarz dotrzeć pieszo o niekorzystanie z pojazdów.

KPP Ostrzeszów

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne