wtorek, 23 lipca 2024, 9:39

Śmierć bez udziału osób trzecich…

Powracamy do tragedii na torach, jaka wydarzyła się 2 października 2021 roku, na przejściu kolejowym w miejscowości Myje. Po godz. 23.00 pociąg towarowy śmiertelnie potrącił 41-letniego mężczyznę. Wyniki śledztwa prowadzonego w tej sprawie wykluczają udział innych osób w tej tragedii.

Mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. – Maciej Meler.
– Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie ukończyła postępowanie wnioskiem o umorzenie w sprawie wypadku kolejowego, do jakiego doszło 2 października ub. roku na przejściu kolejowo-drogowym w miejscowości Myje, na torze nr 2. Na miejscu zdarzenia śmierć poniósł młody mężczyzna. W ramach postępowania zabezpieczono ślady, przebadano sprawność pociągu i trzeźwość maszynisty. Zabezpieczono też nagranie (z kabiny lokomotywy) pokazujące to zdarzenie. Ten materiał skutkował wydaniem postanowienia o umorzeniu.
Nie na wszystkie pytania poznaliśmy odpowiedź. Nie wiemy, czy był to nieszczęśliwy wypadek czy śmierć samobójcza… Czy ofiara była trzeźwa czy nie… Bez względu na wszystkie okoliczności, najważniejszym jest, że życie stracił młody człowiek.

K.J.


Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne