środa, 22 maja 2024, 11:05

Druhowie z Kaliszkowic Kaliskich uratowali maleństwa. Kto wrzucił kotki do kontenera?

Wczoraj chwilę przed godziną 20.00 druhowie z OSP Kaliszkowice Kaliskie zostali zadysponowani, by otworzyć kontener na odzież używaną, gdzie miało znajdować się uwięzione zwierzę. Sześcioosobowy zastęp ruszył na pomoc – na miejscu okazało się, że faktycznie z pojemnika na ubrania słychać miauczenie. Po otwarciu wsypu do kontenera oczom strażaków ukazał się karton a w nim… dwa małe kotki.

Szczęśliwie, tym razem, ktoś zaalarmował odpowiednie służby na czas, a maleństwa od razu znalazły nowych właścicieli.

Ciekawe, czy dowiemy się, w jaki sposób kotki trafiły do kontenera i, przede wszystkim, KTO w tak bezmyślny i bestialski sposób postanowił „pozbyć się problemu”…


Apelujemy do państwa o niezostawianie zwierząt w lasach, kontenerach na odzież używaną i innych podobnych miejscach. Zwierzę to nie zabawka, to stworzenie, za które bierzemy pełną odpowiedzialność. A jeśli ktoś wyrzuca zwierzę lub zwierzęta, za taki czyn grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. W niektórych sytuacjach porzucenie psa lub kota może zostać potraktowane jako działanie ze szczególnym okrucieństwem, o którym mówi Art. 4 pkt. 8.

W każdym przypadku to sąd decyduje o tym, czy czyn zostanie potraktowany jako znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem. Tak może być na przykład, gdy w lesie zostanie porzucony pies niedołężny. Również przywiązanie zwierzęcia do drzewa i tym samym skazanie go na powolną śmierć jest znęcaniem się ze szczególnym okrucieństwem – tak samo w tym przypadku. Koty nie miały szans na przeżycie – były zamknięte w kartonie, w nagrzanym blaszanym kontenerze – to skazywało je na powolną śmierć w męczarniach.

Apelujemy jeszcze raz, jeśli nie chcemy już zajmować się naszym zwierzakiem lepiej odwieźć go do schroniska, zamiast porzucać i skazywać na niepewny los! Zwierzęta czują! – piszą na swojej stronie druhowie z OSP Kaliszkowice Kaliskie.

I my się pod tym podpisujemy i mamy wielką nadzieję, że osoba lub osoby odpowiedzialne za porzucenie kotków w Kaliszkowicach zostaną “namierzone” i surowo ukarane!

#KochamNiePorzucam

 

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne