piątek, 29 marca 2024, 8:37

II bieg uliczny w Ostrzeszowie

W niedzielny wieczór odbył się w Ostrzeszowie II BIEG ULICZNY – na dystansie 5 km. Wzięło w nim udział 173 zawodników. Znaczącą część stanowili biegacze z powiatu ostrzeszowskiego, co nie dziwi, bo „AKTYWNY OSTRZESZÓW” był wspólnie z miastem i gminą Ostrzeszów organizatorem imprezy.

W gronie biegaczy znalazł się też burmistrz P. Jędrowiak, również reprezentujący aktywnych biegaczy z Ostrzeszowa. Uczestnicy biegu mieli do pokonania dwie pętle (po 2,5 km). Trasa, prowadząca po krętych ulicach miasta, nie należała do najłatwiejszych. Start i metę usytuowano na Rynku. Przed ratuszem odbyła się także dekoracja najlepszych biegaczy. Statuetki wręczał burmistrz w asyście Jarka Zawierty z „Aktywnego Ostrzeszowa”.

Zwycięzcą niedzielnego biegu został Rafał Mrowiński z Kalisza (16,20 min. 4 sek.), za nim finiszował Ukrainiec Jurij Blahodir. Na trzecim miejscu linię mety minął Marcin Witkowski z Krotoszyna. Podobnie jak wśród mężczyzn, najszybszą z kobiet również okazała się kaliszanka – Karolina Górna (17,54 min – 9. open). Druga była Małgorzata Zieleń (18,37 min. – 14. open), a trzecia Danuta Piskorowska (19,43 min. – 25. open).

Biegacze z powiatu ostrzeszowskiego nie zajęli miejsc w ścisłej czołówce. Na podium stanęli w poszczególnych kategoriach wiekowych: Jan Chowański – najlepszy w kat. wiek. 60+, Marian Świtoń – 2. miejsce w kat. 50-59. Również na podium znaleźli się biegacze w kat. 40-49 lat – Robert Zborowski (2.) i Andrzej Lamek (3.), a w kat. 30-39 lat 2. miejsce zajął najszybszy z ostrzeszowian – Adam Noculak. Za niesamowity hart ducha nagrodzono też niedowidzącego Andrzeja Jena, któremu na trasie towarzyszył Darek Świtoń.

**

Oto miejsca, jakie w II Biegu Ulicznym zajęli biegacze z naszego powiatu:
7. Adam Noculak (17,31 min.), 12. Sławomir Dąbrowski (18,10 min.), 17. Michał Szmaj (18,53 min.), 19. Robert Zborowski (19,02 min.), 21. Bartosz Karkoszka (19,17 min.), 23. Dawid Daszczyk (19,38 min.), 24. Andrzej Lamek (19,40 min.), 28. Sebastian Gołdyn (20,14 min.), 31. Jarosław Zawierta (20,31 min.), 32. Michał Ilski (20,36 min.), 33. Adrian Mikołajczyk (20,37 min.), 43. Paweł Ponitka (21,08 min), 49. Marcin Gruszka (21,45 min.).
Kolejne miejsca zajęli: 53. Szymon Maciejewski, 54. Krzysztof Machaj, 55. Jan Chowański, 67. Emilia Noculak (22,40 min.), 72. Jacek Gajda, 73. Teresa Okoń (23,08 min.), 84. Maciej Kubica, 92. Aleksandra Duryń (24,46 min.), 94. Grzegorz Szmaj, 97. Marcin Grzesiak, 99. Ewa Sipurzyńska.
Na 104. miejscu linię mety minął burmistrz, a na 115. – Wacław Mucha-Kruczyński – najstarszy pośród startujących biegaczy, zaś na 128. miejscu finiszowała najmłodsza biegaczka – Klaudia Roszykiewicz.
Może w przyszłości należałoby wyróżnić w tym ostrzeszowskim biegu również najlepszych biegaczy (i biegaczki) z Ostrzeszowa lub z powiatu ostrzeszowskiego? Impreza ciekawa, uaktywniająca dodatkowo ostrzeszowskich miłośników biegania i warto ją kontynuować.