niedziela, 21 lipca 2024, 0:14

Znęcał się nad żoną i dziećmi

Środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania zastosował Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie wobec 43-letniego sprawcy przemocy domowej. Mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną oraz dziećmi.

8 stycznia Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie została powiadomiona, że 43-letni mężczyzna, mieszkaniec Ostrzeszowa, znęca się nad członkami swojej rodziny.

W toku podjętych przez funkcjonariuszy czynności ustalono, że mężczyzna od stycznia 2023 roku do chwili obecnej, w miejscu zamieszkania wszczynał awantury domowe, podczas których znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną oraz trójką dzieci – przekazała rzecznik prasowa ostrzeszowskiej policji, st. asp. Magdalena Hańdziuk.

W związku z przyjętym zawiadomieniem w rodzinie dotkniętej przemocą domową wdrożono procedurę Niebieskiej Karty. Tego samego dnia, około 18:30 mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowych ostrzeszowskiego rewiru. Umieszczono go w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora.

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji, 11 stycznia w Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie odbyło się posiedzenie, na którym wobec agresora zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne