niedziela, 21 lipca 2024, 0:38

Znęcał się nad rodziną, trafił do aresztu

W miniony czwartek (17 lutego) Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania (na okres trzech miesięcy) wobec 44-letniego mieszkańca Ostrzeszowa.

14 lutego br. około godziny 20.20 do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zgłosił się mężczyzna zamieszkujący na jednym z osiedli w Ostrzeszowie, informując, że kurator  przeprowadzający wizytę w jego rodzinie w związku z wdrożoną procedurą Niebieskiej Karty, miał wyrzucić go z mieszkania.
Dzielnicowi wraz ze zgłaszającym udali się pod wskazany adres, celem ustalenia podanych przez niego okoliczności. Na miejscu zastano żonę zgłaszającego oraz córki, z którymi przeprowadzono rozmowę, w trakcie której uzyskano informację, że mężczyzna znęca się psychicznie nad rodziną i zastrasza ją m. in. popełnieniem samobójstwa. Ponadto 13 lutego br. mężczyzna używając przemocy fizycznej usiłował doprowadzić swoją żonę do obcowania płciowego oraz innych czynności seksualnych.
W związku z powyższym interweniujący policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca Ostrzeszowa, a następnie doprowadzili do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie celem umieszczenia w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora, natomiast pokrzywdzona poinformowana o możliwościach prawnych, złożyła stosowne zawiadomienie.
Decyzją Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie na posiedzeniu, które odbyło się 17 lutego br., wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
KPP Ostrzeszów

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne