niedziela, 14 kwietnia 2024, 3:27

Wzruszająca akcja Borówka Music

Bartka Borowicza zapewne nikomu nie trzeba przedstawiać. Borówka Music znają w Ostrzeszowie i okolicy chyba wszyscy miłośnicy muzyki. Bartek i jego agencja koncertowa to wielu wybitnych, nietuzinkowych muzyków i bardzo dobre trasy koncertowe, w tym cykl koncertów w mieszkaniu.

Jak się okazuje, relacje, które łączą Bartka z artystami to nie tylko “czysty biznes”. To dużo głębsze i bardziej poruszające więzi, a nawet przyjaźnie. Gdy wybuchła wojna w Ukrainie jeden z artystów, z którymi Bartek współpracuje od 10 lat – Sasha Boole – dobrowolnie zaciągnął się do wojska, by bronić swojej Ojczyzny. Nie patrząc na nic, zostawił swoją karierę i dotychczasowe życie, by walczyć o wolność. Przed wojną zagrał w Polsce ponad 200 koncertów. Jak pisze Bartek, zjeździli razem “kawał Europy, od Mołdawii, po Islandię”. Sasha Boole / Саша Буль gra też z Nergalem i Johnem Porterem w kapeli Me And That Man.

Teraz Bartek postanowił wspomóc Sashę. Bo chociaż to “zupełnie inna skala”, to sprawa jest ważna”.

Stracony czas kariery

Sam Bartek tak pisze na profilu Borówka Music o swojej relacji z Sashą i o sytuacji artysty na froncie:

Przed dwoma laty, gdy ludzie Putina zaatakowali Ukrainę Sasha dobrowolnie (!!!) zgłosił się do wojska. Tak jak wielu z nas nie sądził wtedy, że wojna potrwa tak długo i będzie uziemiony w swoim kraju. Przez rok pracował na froncie, obecnie jest oficerem prasowym. Na wojnie stracił kilku swoich kumpli, z którymi służył. Choć to zupełnie inna skala, ale dla nas bardzo ważna – przez wojnę stracił też najlepszy czas w swojej karierze muzycznej: koncerty solowe i wielkie festiwale z Me & That Man rozsiane po całym świecie, które przypadły na 2022 rok.

Jak można pomóc?

Merch do kupienia za pośrednictwem Borówka Music

Sasha aktualnie nie może opuszczać swojego województwa, cały czas musi być w gotowości na Ukrainie. Czy jesteście w stanie go wesprzeć? Owszem! Odwiedziłem go niedawno. Mamy w biurze płyty CD Sashy – ostatnią „Too old to sell my soul” i przedostatnią „Golden Tooth” oraz torby z wyjątkową grafiką. Najlepiej w tej chwili możecie pomóc kupując ten merch od Sashy. Koszt płyty CD „Too old to sell my soul” to 70 zł, koszt płyty CD „Golden Tooth” to 60 zł, torba to 50 zł.

Zanim powiecie, że to sporo, pamiętajcie, że cała ta kasa (co do grosza!) trafi do ukraińskiego artysty, któremu wojna zamroziła karierę. Trafi do naszego kompana, z którym niejedno razem przeżyliśmy, na którego koncertach wielu z Was było. Jeśli ktoś z Was chce dorzucić więcej lub po prostu wpłacić kasę, będziemy bardzo wdzięczni. Płyty i torby najlepiej zamawiać u nas mailowo: borowka.music@gmail.com – w temacie proszę wpisać „Sasha”. W treści podajcie, co chcecie zamówić, swój adres a najlepiej numer paczkomatu i numer telefonu. Koszt każdej wysyłki to 20 zł. To co zostanie, oddamy Sashy.

Bartek i Sasha

To zdjęcie zrobiliśmy sobie na pamiątkę wczoraj na Ukrainie o godz. 6:00 rano. Ja ruszałem do Polski na kolejny koncert, a Sasha ruszał… na służbę.

Liczę na Was!

Bartek Borowicz, Borówka Music

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne