niedziela, 14 kwietnia 2024, 2:53

IV Orkiestrowy Koncert Karnawałowy

IV ORKIESTROWY KONCERT KARNAWAŁOWY

Już po raz czwarty kraszewicka Orkiestra Dęta, pod wodzą kapelmistrza Marcina Helińskiego, zagrała dla swojej publiczności koncert karnawałowy. Sala OSP wypełniona była po brzegi. Sam koncert miał natomiast nieco inny charakter niż do tej pory ze względu na przypadające tego dnia święto Trzech Króli. 

Zagrano przepiękne polskie kolędy i świąteczne utwory. Wśród wykonanych utworów znalazły się takie kolędy jak Wśród nocnej ciszy, czy Gdy się Chrystus rodzi, których partie wokalne wykonała Emilia Łuszczek. Można było usłyszeć też popularne świąteczne utwory, jak chociażby nieśmiertelny Last Christmas zespołu Wham! 

Nie zabrakło też smaczków w postaci piosenek znanych słuchaczom z audycji radiowych, m.in. „Happy” z filmu Minionki RozrabiająTakie Tango Budki Suflera i Serduszko puka w rytmie ChaCha. Orkiestra nie pozwalała słuchaczom się nudzić, grając nawet takie rytmy, jak Gangnam Style. Nad oprawą świetlną i dźwiękową czuwał Waldemar Bartczak. Koncert poprowadziła pani Ismena Helińska.

Koncert Karnawałowy to już tradycja w Kraszewicach, w dodatku ciesząca się dużym zainteresowaniem, o czym może świadczyć wypełniona po brzegi sala. Cieszy to tym bardziej, jeśli weźmie się pod uwagę ilość pracy włożonej w przygotowanie występu, prób, muzycznych i ćwiczeń.

Anna Owczarek 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne