sobota, 20 lipca 2024, 23:44

ZIMOWE FERIE 2024 ZA NAMI

Ferie, ferie – wszystko co miłe szybko się kończy, na szczęście wspomnienia pozostają. A co działo się podczas zimowych wakacji w Grabowie nad Prosną? Jak co roku Centrum Kultury zaproponowało ciekawe zajęcia. W programie znalazły się warsztaty kreatywno-kulinarne, wycieczki i inne atrakcje. 

Tuż przed walentynkami dzieci zrobiły żelowe świece w sercowym klimacie oraz przepyszne ciasteczka (oczywiście w kształcie serca). Tego dnia odwiedziła nas też szefowa grabowskiego oddziału BNP Paribas Bank Polska, która przekazała nam niezłą dawkę „finansowej” wiedzy – był quiz oraz konkurs z nagrodami. Tydzień później pobawiliśmy się techniką decoupage – spod rąk uczestników zajęć wyszły przepiękne zakładki do książek, podstawki pod kubeczki oraz kolczyki i breloczki. A potem spektakl „Tygrysie oczko karnawału” czyli historia o zwierzętach z amazońskiej dżungli pragnących zdobyć drogocenną statuetkę. Niespodziewanie, tuż przed ogłoszeniem zwycięzcy, nagroda znika. Kto i dlaczego ją zabrał? Prowadzone przez Psiego Detektywa śledztwo z całą serią pomyłek ubawiło nas do łez.

Nie brakowało również małych podróży. W pierwszym tygodniu byliśmy w ostrzeszowskiej kręgielni, odwiedziliśmy też alpaki w Godziętowach. W drugim tygodniu obejrzeliśmy niesamowity film „Emma i czarny jaguar” w kaliskim kinie. Ta ujmująca opowieść o przyjaźni między sympatyczną dziewczyną a dzikim zwierzęciem bardzo się wszystkim podobała.

W ostatni piątek w naszej Bibliotece odbyły się warsztaty majsterkowicza pod nazwą „Cuda z drewna”. Dzieci miały okazję zrobić piękne drewniane latarenki – frajda z samodzielnego wykonania była niesamowita. 

Niespodziankę przygotowała także Hala Sportowa – przez dwa dni dzieci „szalały” na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach. 

Ferie zimowe w Grabowie nad Prosną upłynęły aktywnie, radośnie i sympatycznie – dziękujemy za udział. 

Centrum Kultury w Grabowie nad Prosną – 2024

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne