Reklama

wtorek, 16 kwietnia 2024, 0:25

Naukowy sukces uczniów z SP powiatu ostrzeszowskiego.

Jego zwieńczeniem był wyjątkowy wykład „Niech zabrzmi Muzyka”, przeprowadzony przez Heweliuszy Nauki oraz ceremonia wręczenia nagród. Wśród laureatów nagród znalazły się również szkoły z powiatu ostrzeszowskiego.

– Gratulujemy wszystkim uczestnikom za niezwykłe prace, które odzwierciedlają talent i innowacyjność w połączeniu nauki, sztuki i ekologii – napisało Stowarzyszenie Nauka z Kulturą w swoich mediach społecznościowych. – Dzięki współpracy Stowarzyszenia “Nauka z Kulturą” oraz naszych Cudownych Partnerów: Uniwersytetu Kaliskiego im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, Grupy Lis, a zwłaszcza Przedsiębiorstwa Oczyszczania Miasta EKO, które hojnie ufundowało nagrodę główną konkursu, mieliśmy okazję doświadczyć, jak wspaniałe mogą być efekty synergii między różnymi dziedzinami nauki i sztuki. To nie tylko konkurs, lecz także platforma, na której młode umysły rozwijały swoje zainteresowania, umiejętności i świadomość ekologiczną. 

Wśród nagrodzonych znalazły się szkoły z Siedlikowa, Ostrzeszowa, Doruchowa, Kuźnicy Grabowskiej i Czajkowa, które rywalizowały z placówkami chociażby z Jarocina, Kalisza czy Pleszewa. Tym bardziej cieszy sukces uczniów i uczennic, którzy zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach.

I miejsce w kategorii klas I-IV zajęła Milena Błoch z ZSP w Siedlikowie, II miejsce przypadło natomiast Poli Chowańskiej z SP nr 2 w Ostrzeszowie. III miejsce zajął Jakub Jankowski ze Szkoły Podstawowej z Mikorzynie.

Również w kategorii klas V-VII czołowe miejsca zajęły szkoły z terenu powiatu ostrzeszowskiego: I miejsce – Julia Rachwał z SP w Doruchowie; II miejsce zajął Adam Janczak SP w Gostyczynie, a III miejsce Aleksandra Błoch ZSP w Siedlikowie.

Komisja konkursowa przyznała też liczne wyróżnienia, a w kategorii I-IV otrzymały je m.in.

Amelia Sowizdrzał ze Szkoły Podstawowej w Czajkowie

Szymon Tomaszek ze Szkoły Podstawowej w Doruchowie

Igor Bednarz ze Szkoły Podstawowej w Kuźnicy Grabowskiej

Zaś w kategorii klas V-VIII:

Lena Paroń – Szkoła Podstawowa w Czajkowie

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy sukcesu i niezwykle innowacyjnych, kreatywnych pomysłów. 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne