piątek, 19 lipca 2024, 8:19

Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem

Obywatel Maroka, zatrzymany do dyspozycji prokuratora, usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek w jednej z firm na terenie gm. Grabów nad Prosną.

30 listopada około godziny 09:30 funkcjonariusze z grabowskiego komisariatu zostali poinformowani o kradzieży z włamaniem, do którego doszło na terenie jednej z firm prosperujących na terenie gminy Grabów nad Prosną. Według relacji zgłaszającego, sprawca po wyważeniu drzwiczek do kasety, w której znajdowały się pieniądze w kwocie ok. 2 000 złotych, dokonał ich kradzieży.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze wykonali czynności z udziałem technika kryminalistyki. Niestety na miejscu włamania nie ujawniono śladów nadających się do identyfikacji. W toku dalszych czynności ustalono, że miejsce zdarzenia jest objęte monitoringiem. Na podstawie przejrzanych nagrań wytypowano sprawcę, którym okazał się 25-letni obywatel Maroka, przebywający od jakiegoś czasu na terenie Grabowa.

Tego samego dnia o godzinie 17:30 został on zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisaraitu Policji w Grabowie do dyspozycji prokuratora i umieszczony w policyjnym areszcie. Skradzione mienie udało się częściowo odzyskać, a sprawca następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Po wykonanych na terenie Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie czynnościach, mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej celem ustalenia legalności jego pobytu na terenie Polski.

Źródło: KPP Ostrzeszów

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne