piątek, 14 czerwca 2024, 4:11

Badania wymazowe w Mikstacie – dla mieszkańców całego powiatu

Przypominamy, że we wtorek, 11 sierpnia, zostaną ponownie przeprowadzone badania wymazowe w Mikstacie, będą mogli z nich skorzystać mieszkańcy całego powiatu. Badanie będzie możliwe w godzinach od 9.00 do 16.30 po wcześniejszej rejestracji telefonicznej w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pod numerem telefonu: 61 656 80 75.

Natomiast dzień wcześniej (10 sierpnia) badania wymazowe zostaną przeprowadzone w Domach Pomocy Społecznej oraz w Domu Dziecka.

Zaostrzone kontrole i mandaty za łamanie przepisów sanitarnych

– Wobec osób nieprzestrzegających obowiązujących od 8 sierpnia przepisów w tzw. czerwonej strefie, do której zakwalifikowany został nasz powiat, np. nienoszących maseczek w przestrzeni publicznej, policja stosować będzie pouczenia, jednak od poniedziałku dyscyplina zostanie zaostrzona i osobom bez maseczek grozić będą mandaty.
– Ostrzeszowska policja, w związku z ogromem obowiązków związanych między innymi z kontrolami osób przebywających na kwarantannie oraz w izolacji domowej, uzyskała wsparcie Komendy Wojewódzkiej Policji – 26 funkcjonariuszy, którzy służą pomocą podczas akcji „Test and go” w Mikstacie. Ponadto przez najbliższe 10 dni ostrzeszowskie siły policyjne wspierać będzie 12 funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej.
– W ostrzeszowskim szpitalu nie odnotowuje się niepokojących sytuacji, jednak zauważa się wzrost osób zgłaszających się na izbę przyjęć. Pacjenci, zanim zostaną skierowani na poszczególne oddziały,  są izolowani i poddawani testom.
– W poniedziałek odbędzie się wideokonferencja z udziałem ostrzeszowskiego starosty i starostów powiatów ościennych. W związku z obecną sytuacją epidemiczną starostowie będą rozmawiać o propozycji prowadzenia konsultacji międzypowiatowych.

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne