niedziela, 21 kwietnia 2024, 1:08

Produkowali amfetaminę i “wpadli”

Ponad 2,5 kilograma amfetaminy o czarnorynkowej wartości co najmniej 80.000 zł przejęli kępińscy kryminalni. Na gorącym uczynku zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu, którzy na terenie jednej z posesji w gminie Baranów, prowadzili produkcję narkotyków – informuje rzecznik prasowy KPP w Kępnie, sierż. Rafał Stramowski. 

W miniony wtorek wieczorem policjanci weszli na teren wspomnianej posesji i zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Baranów. W pomieszczeniu, gdzie przebywał mężczyzna, znaleziono blisko 840 gramów amfetaminy oraz półprodukty służące do jej produkcji. Niemal w tym samym czasie, kolejna grupa policjantów, na jednej z ulic w Baranowie, zatrzymała drugiego ze sprawców – 29-letniego mieszkańca Baranowa. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony działaniem i ustaleniami policjantów, którzy w jego samochodzie odnaleźli blisko 100 g amfetaminy.

Obaj mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. W toku prowadzonych czynności procesowych policjanci ustalili, że zatrzymani ukryli kolejną dużą partię narkotyków w jeszcze jednym miejscu. Podczas przeszukania go odnaleziono ponad 1700 g amfetaminy (w postaci proszkowej oraz blisko pół litra tzw. „płynnej amfetaminy”, z której można wyprodukować co najmniej 600 g wysokiej jakości narkotyku w postaci proszkowej).

23 października Prokurator Rejonowy w Kępnie skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzn. Sąd przychylił się do wniosku; zostali oni aresztowani na okres trzech miesięcy.

Sprawa bez wątpienia ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

fot. KPP Kępno

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne