poniedziałek, 15 lipca 2024, 17:41

Pojadą na Orlen Cup Łódź 2024!

Grupa 60 sportowców ze szkół podstawowych w Mąkoszycach, Parzynowie, Mikstacie, Doruchowie i Kraszewic oraz Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie będzie miała okazję obejrzeć na żywo mityng lekkoatletyczny z udziałem najlepszych polskich lekkoatletów i reprezentacji z innych państw. To będzie otwarcie lekkoatletycznego sezonu olimpijskiego w wielkim stylu!

27 stycznia w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się kolejna edycja mityngu lekkoatletycznego ORLEN Cup. Tradycyjnie łódzka impreza otwiera sezon halowy w Polsce. Podobnie, tak jak w poprzednich edycjach, także i teraz w Łodzi mężczyźni będą rywalizować w biegach na 60 metrów i 60 metrów przez płotki, pchnięciu kulą, skoku wzwyż i skoku o tyczce, a kobiety również w biegach na 60 metrów i 60 metrów przez płotki.

Do Łodzi przyjadą wielkie postacie. Będzie amerykański as tyczki Sam Kendricks, będzie jamajska gwiazda biegów przez płotki Megan Tapper, pojawią się świetni kulomioci Filip Mihaljević i Leonard Fabbri. W Łodzi nie zabraknie też najlepszych polskich lekkoatletów, którzy sprawdzą formę zagranicznych gwiazd na starcie sezonu olimpijskiego. Podczas tegorocznego ORLEN Cup w Łodzi zagoszczą mistrzyni Europy Pia Skrzyszowska, na skoczni zobaczymy Piotra Liska, a w pchnięciu kulą Michała Haratyka i Konrada Bukowieckiego.

Wyjazd zostanie zorganizowany z inicjatywy Wojciecha Ziemniaka – senatora Rzeczypospolitej Polskiej i koordynatora Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Alojzego Kabata, a współorganizatorami współfinansującymi wyjazd są Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie oraz przewozy autobusowe Euromatpol.

Powiat Ostrzeszowski

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne