środa, 22 maja 2024, 11:28

Fałszywy policjant oszukał na 30 tysięcy!

W związku ze zgłoszonym w minionym tygodniu oszustwie metodą „na policjanta” Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie zwraca się z apelem do mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego – uwaga na oszustów!

APELUJEMY szczególnie do osób starszych, samotnie mieszkających, o zachowanie wszelkiej ostrożności w kontaktach z nieznajomymi.
11 listopada funkcjonariusze z KPP w Ostrzeszowie przyjęli zawiadomienie dotyczące oszustwa „na policjanta”, do którego doszło w Ostrzeszowie dzień wcześniej (10.11).
Z ustaleń wynika, że osobą pokrzywdzoną jest 83-letnia mieszkanka Ostrzeszowa, która pod wpływem namowy dzwoniącego oszusta, podającego się za policjanta, dokonała wypłaty pieniędzy w kwocie 30 tysięcy złotych z banku Santander, a następnie przekazała je w kopercie mężczyźnie, który osobiście zjawił się w jej mieszkaniu.
Oszuści zawsze działają w ten sam sposób. Podają się za wnuków, znajomych wnuków, policjantów, hydraulików, obsługę bloku, pracowników służby zdrowia, wolontariuszy…
Pamiętajmy, zanim zdecydujemy się na przekazanie komukolwiek, nawet niewielkich kwot pieniędzy, upewnijmy się, czy na pewno nie mamy do czynienia z oszustem, który wykorzysta naszą niewiedzę lub łatwowierność, aby nas oszukać.

KPP Ostrzeszów

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne