wtorek, 23 lipca 2024, 10:32

Do sklepów pod osłoną nocy

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania zastosował Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie wobec dwóch obywateli Gruzji, którzy w nocy – 3 września, dokonali włamania do jednego ze sklepów oraz usiłowali włamać się do dwóch innych.

Około godz. 1.45 sierż. sztab. Robert Zarzecki oraz sierż. sztab. Tomasz Augustyniak z KPP w Ostrzeszowie, podczas patrolu w rejonie ostrzeszowskiego Rynku zauważyli dwie osoby, które znajdowały się przy drzwiach jednego ze sklepów na ul. Siennej – na widok zbliżających się policjantów mężczyźni rzucili się do ucieczki, a następnie próbowali odjechać volkswagenem, który pozostawili na ul. Strumykowej
Funkcjonariusze zadziałali jak trzeba i ujęli mężczyzn; okazało się, że są to obywatele Gruzji w wieku 28 i 31 lat.
Gdy obcokrajowcy byli już w kajdankach, mundurowi wrócili pod sklep na Sienną i tam dostrzegli, że uszkodzone są ościeżnice i drzwi.
Na pytanie skierowane do Gruzinów, jaki jest ich cel pobytu w naszym mieście, jeden z nich oświadczył, że jest kierowcą firmy „UBER” i przywiózł do Ostrzeszowa klienta, natomiast drugi z nich – ów klient – utrzymywał, że nie rozumie języka polskiego…
W volkswagenie, którym próbowali odjechać cudzoziemcy, funkcjonariusze znaleźli trzy duże śrubokręty oraz rękawiczki jednorazowe.
Zatrzymani trafili na policyjny „dołek” i tam pozostali do dyspozycji prokuratora.
Jak ustalono, sklep na Siennej, nie był jedynym „obiektem zainteresowań” Gruzinów.
Na podstawie zgłoszeń uzyskanych od właścicieli innych sklepów, mężczyznom  przedstawiono zarzut włamania do jednego z nich oraz usiłowania włamania do dwóch innych.
4 września, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec cudzoziemców środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne