niedziela, 12 maja 2024, 13:37

BIEG MIKOŁAJÓW W MIĘDZYBORZU

W niedzielę, 17 grudnia, odbyła się w Międzyborzu piąta edycja Biegu Mikołajów. Uczestnicy mieli do pokonania dwa dystanse – 5 i 10 kilometrów. Trasa wymagająca, poprowadzona leśnymi duktami, w wielu miejscach błotnistymi, z kilkoma znaczącymi podbiegami. To oczywiste, że tego dnia nie mogło w Międzyborzu zabraknąć miłośników biegania z naszego powiatu.

Na dystansie 10 km piąte miejsce zajął Jakub Frankowski, pochodzący z Ostrzeszowa i reprezentujący „Aktywny Ostrzeszów”, choć obecnie mieszkaniec Wysocka Małego. Jakub przebiegł ten dystans w 41,28 min., zajmując również 2. miejsce w kat. M-30. W tym samym biegu na 14. miejscu uplasował się Jarosław Zawierta – prezes „Aktywnego Ostrzeszowa”, uzyskując równe 45 min.

W dalszej kolejności linię mety mijali: 19. Mateusz Mrugalski, 24. Włodzimierz Juszczak (1. miejsce w kat. M-60), 34. Karol Janiak, 35. Grzegorz Słowik, 44. Andrzej Frankowski (3. miejsce w kat. M-60), 49. Anna Kolińska (3. miejsce w kat. K-30), 52. Dariusz Świtoń. Bieg ukończyło 60 zawodników.

Na dystansie 5 km sklasyfikowanych zostało 36 biegaczy. Z naszych najwyżej, bo na 6. miejscu uplasowała się Aleksandra Miszczak. Na 7, 8 i 10 pozycji minęli metę: Przemek, Monika i Tomasz Fiołka – mieszkający w Perzowie, lecz reprezentujący „Aktywny Ostrzeszów”. 12. miejsce zajął Marian Świtoń – „Sokół” Bukownica, zaś 16. była Teresa Okoń – „Aktywny Ostrzeszów”.

Bieg Mikołajów to jedna z ostatnich, a dla wielu ostatnia w tym roku biegowa impreza.