niedziela, 21 kwietnia 2024, 1:56

Pierwszy nie trafił w mostek, drugi „skasował” piękną octavię

Przedświąteczny wtorek na drogach naszego powiatu był dość niespokojny. Być może pośpiech lub rozkojarzenie udzielają się kierowcom i dlatego popełniają błędy; nie w każdym przypadku, bowiem wczoraj pojawiły się również promile.

Po godzinie 19.00, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kobylej Górze, podczas patrolu w rejonie ul. Wojska Polskiego, zauważyli kierującego, który wykonując manewr skrętu w lewo wjechał częściowo pojazdem do rowu (nieoficjalnie mówi się, że mostek/przepust znajdował się trochę w innym miejscu).
Od kierowcy dacii na ostrzeszowskich numerach rejestracyjnych, funkcjonariusze wyczuli alkohol; 53-letniego mężczyznę poddano kontroli na trzeźwość – wynik 2.2 promila. 53-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

*

Około godziny 21.00 dyżurny ostrzeszowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na Rondzie Żołnierzy Wyklętych w Ostrzeszowie.
Na miejsce funkcjonariusze z drogówki ustalili, że 30-letni mężczyzna, kierujący pojazdem marki Audi A6 (tablice EOP), nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym i doprowadził do zderzenia z jadącym prawidłowo samochodem marki Skoda Octavia (tablice POT), którym kierował 18-latek. W skodzie oprócz kierowcy znajdowało się czterech pasażerów.
Nikt z uczestników nie doznał obrażeń ciała;  za “wymuszenie pierwszeństwa” sprawcy zatrzymano prawo jazdy. (r)

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne