Reklama

poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 12:30

Siódme – nie kradnij!

Okres przedświąteczny to czas, kiedy w lasach dokonywane są kradzieże choinek. Aby zapobiec temu procederowi ostrzeszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej z Nadleśnictwa Przedborów patrolowali tereny leśne.

21 grudnia (wtorek) policjanci z Rewiru Dzielnicowych ostrzeszowskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Przedborów wzięli udział w corocznej akcji pn. “CHOJNA”. Wspólne działania mają na celu przeciwdziałanie nielegalnemu pozyskiwaniu choinek oraz tzw. stroiszu, czyli gałęzi drzew iglastych, a także przypadkom kłusownictwa.
Funkcjonariusze dokonali kontroli terenów leśnych, a także zwracali uwagę na wykroczenia i przestępstwa popełniane przez osoby wjeżdżające do lasu.
Przeprowadzone działania nie ujawniły żadnych nieprawidłowości, jednak będą one powtarzane w trosce o ochronę otaczającego nas środowiska naturalnego.
Za nielegalną wycinkę grozi co najmniej kilkaset złotych mandatu lub sprawa może mieć swój finał w sądzie – przypomina st. asp. Magdalena Hańdziuk z naszej policji.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne