czwartek, 23 maja 2024, 10:33

„Bomby” w szkołach

Dziś rano do pięciu szkół podstawowych w naszym powiecie wpłynęła informacja o podłożonej bombie (ładunku wybuchowym). Policja została powiadomiona o takich przypadkach przez dyrekcje szkół w Siedlikowie, Mikstacie, Szklarce Przygodzickiej, Niedźwiedziu i Marszałkach. Natychmiast do wskazanych placówek udali się funkcjonariusze z grupy minersko-rozpoznawczej, aby potwierdzić (lub nie), czy jakiś ładunek wybuchowy został podłożony.

Nastąpiła też weryfikacja, z jakiego adresu e-mailowego taka informacja o bombie wypłynęła. Okazało się, że groźby zostały przysłane z różnych adresów.
Niewątpliwie alarmy te wiążą się z egzaminem ósmoklasisty, który odbywa się dziś w całej Polsce; prawdopodobieństwo rzeczywistego zagrożenia życia i zdrowia uczniów i nauczycieli jest raczej znikome, jednakże procedury, i słusznie, wymagają dokładnego sprawdzenia budynku szkoły. Tak też się stało, przez co na czas poszukiwań „bomby” naukę trzeba było przerwać, a młodzież wyprowadzić z budynków.
Egzaminy ósmoklasisty, choć z utrudnieniem, i tak w „zagrożonych” szkołach się odbyły. Pozostaje wierzyć, że „bohater” lub „bohaterowie” zamieszania zostaną szybko wykryci i ukarani. Pokryją też (oni lub ich rodzice) koszty całej akcji i to dopiero będzie bombowy żart.

K.J.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne