Reklama

poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 11:58

„O sole mio” w Kobylej Górze

Tenorzy, to chyba jedyni artyści, którzy upodobali sobie występy w trójkach. Niedawno trzech z nich śpiewało w Grabowie, a w minioną sobotę mieszkańcy Kobylej Góry mieli okazję podziwiać siłę i piękno męskiego głosu trzech innych, równie świetnych tenorów.

W auli kobylogórskiej szkoły podstawowej wystąpili: MIROSŁAW NIEWIADOMSKI, ALEKSANDER KRUCZEK i pochodzący z Ukrainy, solista Filharmonii Lwowskiej – NAZAR TATSYSHYN. Artystom przygrywała Orkiestra Salonowa „MODERATO” prowadzona przez Orlina Bebenowa.
To właśnie orkiestra przywitała melomanów, którzy po dłuższej przerwie znowu mogli dać unieść się muzyce i gdzieś tam pobujać w obłokach „między niebem a ziemią”, bo właśnie w tym cyklu koncerty te się odbywają. To, że nadal są i cieszą ucho, jest zasługą Kobylogórskiego Centrum Kultury i dyrektor Izabeli Frankowskiej-Grabarczyk, która wraz z Witoldem Pelką powitała licznie przybyłą publiczność. Potem już głos należał do tenorów, którzy zaprezentowali się zarówno w repertuarze operowym, jak i operetkowym. Usłyszeliśmy zatem arie z dzieł Pucciniego i Verdiego, jak też przeboje operetkowe Straussa czy Lehara. Zupełną nowością był rozgrywany przez tenorów turniej, a rywalizowali śpiewająco, zaś wybór najlepszego z nich należał do publiczności.

K.J.


Więcej nt. koncertu tenorów w najnowszym numerze „Czasu Ostrzeszowskiego”.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne