piątek, 21 czerwca 2024, 5:50

Policja ostrzega przed oszustami sprzedającymi noclegi w miejscowościach turystycznych

Zapewne są osoby, które w związku z „poluzowaniem” obostrzeń zdecydują się wyjechać choć na kilka dni, na zimowy odpoczynek.

Poniżej przestroga i kilka dobrych rad, aby, podczas rezerwacji noclegów, nie paść ofiarą oszustów (nie tylko na terenie Dolnego Śląska).
Policjanci z Karpacza i Szklarskiej Poręby prowadzą postępowania dotyczące oszustw przy sprzedaży noclegów w tych miejscowościach. Pokrzywdzeni za pośrednictwem portalu internetowego znaleźli oferty noclegowe, a następnie wpłacili zaliczkę lub całą kwotę. Po przybyciu na miejsce okazało się, że stali się oni ofiarami oszustwa, gdyż zarezerwowane miejsca, w ogóle nie istnieją.
Dolnośląska policja radzi, aby przed rezerwacją wnikliwe i dokładnie sprawdzać oferty noclegowe. Oszuści zamieszczają w internecie, na portalach aukcyjnych lub na sfałszowanych stronach bardzo atrakcyjne oferty. Często to znakomita lokalizacja, zaniżona cena, a do tego zdjęcia pięknych pokojów, apartamentów czy domków. Oszuści, którzy oferują nieistniejące miejsca noclegowe chcą wpłaty zaliczki lub nawet całej kwoty.
Policjanci radzą turystom, aby nie zostawiali załatwiania spraw związanych z rezerwacją noclegu na ostatnią chwilę. Warto zachować szczególną ostrożność przy weryfikacji ofert w bardzo atrakcyjnych cenach i tych z hasłem superokazji. Najlepiej jest porównać cenę wynajmu z tymi w podobnym standardzie i lokalizacji. Postarajmy się zebrać jak najwięcej informacji na temat obiektu, w którym chcemy zrobić rezerwację. Ostrożnie należy podchodzić do opinii zadowolonych klientów dostępnych na stronie internetowej obiektu, ponieważ także mogą być nieprawdziwe.
Uważajmy, jeżeli na stronie podano bardzo mało informacji. Z pewnością należy sprawdzić czy adres faktycznie istnieje. Obiekty działające legalnie powinny być zarejestrowane w Urzędzie Miasta lub Gminy czy w bazie danych Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
Zalecamy, aby zaliczkę wpłacać na konto bankowe, a każda inna proponowana forma wpłaty pieniędzy powinna wzbudzić nasze podejrzenia. Poprośmy o wystawienie faktury, rachunku lub paragonu za wpłaconą zaliczkę i zachowajmy całą dokumentację związaną z transakcją, jak również całą korespondencję dotyczącą rezerwacji.

Źródło: Policja Dolnośląska

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne