środa, 29 maja 2024, 7:29

Najnowszy komunikat Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

  • Zgodnie z opublikowanym raportem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu informujemy o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie ostrzeszowskim. Zakażona jest 48-letnia kobieta, jej stan zdrowia oceniany jest jako dobry; kobieta przebywa w domu; miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
  • Dzisiaj rusza dystrybucja ochronnego sprzętu, który dla szpitali sprowadziła z Chin Fundacja Siepomaga. Nasz szpital może się więc spodziewać w sobotę lub niedzielę (najdalej w poniedziałek) dostawy przyłbic, kombinezonów i masek ochronnych.
  • Trwają rozmowy  na temat powołania w naszym powiecie wyjazdowego zespołu wymazowego, który pobierałby materiał do testów na koronawirusa. Specjalny zespół z własną karetką byłby w dyspozycji wojewody i działał na terenie powiatu i w razie potrzeby całego województwa.
  • W fazie ostatnich uzgodnień jest miejsce kwarantanny dla naszych służb medycznych, z którego w razie czego mogliby skorzystać lekarze, ratownicy i pielęgniarki, by nie narażać swoich bliskich.
  • W związku ze zgłoszeniami osób przekraczających granice i zmuszonych do dwutygodniowego odosobnienia, starosta podjął rozmowy z właścicielami hoteli i pensjonatów w celu stworzenia dla nich możliwości odbycia kwarantanny poza ich miejscem zamieszkania (czasami, z różnych względów jest to konieczne).

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne