piątek, 21 czerwca 2024, 6:17

Motocyklista pędził z “towarem”

Minionej nocy (godz. 2.30) kępińscy policjanci, podczas prowadzenia nadzoru nad ruchem drogowym w miejscowości Bralin, zauważyli, że w ich kierunku ze znaczną prędkością zbliża się motocykl. W pewnym momencie kierowca jednośladu, najechał na wysepkę oddzielającą pasy ruchu, wskutek czego stracił panowanie nad pojazdem i upadł na jezdnię.

Funkcjonariusze natychmiast udzielili kierującemu pierwszej pomocy medycznej, a następnie poszkodowanego przekazali przybyłej na miejsce załodze pogotowia ratunkowego. Okazało się, że kierującym motocyklem marki Honda był 39-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra. Podczas wykonywanych czynności ustalono, że w chwili zdarzenia znajdował się pod wpływem środków odurzających i psychotropowych. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie woreczek foliowy z amfetaminą – 1,05 gramów i woreczki foliowe z marihuaną (2,68 gramów).
39-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem działania środków odurzających oraz za posiadanie środków odurzających i psychotropowych – grozi za to kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne