Reklama

poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 12:10

26. Pielgrzymka Biegowa na Jasną Górę

W środę, 27 lipca już po raz 26. wyruszyła Pielgrzymka Biegowa z Ostrzeszowa do Częstochowy. Wzięło w niej udział 11 biegaczy i rowerzystów, którzy „na sportowo” postanowili pielgrzymować do Maryi. Tradycyjnie już wystartowali spod kościoła Chrystusa Króla, zaraz po porannej mszy świętej, by następnego dnia, około godziny 17. przybiec na Jasną Górę. Tam strudzonych pielgrzymów-biegaczy witali radośnie mieszkańcy Ostrzeszowa i okolic, którzy do Częstochowy przybyli autokarem.

Radosnym zwieńczeniem pielgrzymki była wieczorna msza św. przed obliczem Jasnogórskiej Pani, w której wspólnie uczestniczyli.
Ostrzeszowska Pielgrzymka Biegowa na Jasną Górę jest jednym z nielicznych przedsięwzięć, jakie odbywały się także w czasie pandemii. Tym większe uznanie dla jej uczestników i organizatorów, którym jest Katolicka Grupa Sportowa „Szczęście”. Inicjatorem i uczestnikiem wszystkich dotychczasowych pielgrzymek jest Włodziu Juszczak, zaś opiekę duchową od kilkunastu lat sprawuje ks. kan. Paweł Maliński, proboszcz parafii Chrystusa Króla w Ostrzeszowie. W dotychczasowych 26 pielgrzymkach łącznie uczestniczyło 100 biegaczy i rowerzystów, nie wliczając osób, które towarzyszą ostrzeszowskim pielgrzymom na krótkim odcinku trasy.
W Muzeum Regionalnym w Ostrzeszowie do 28 sierpnia prezentowana jest wystawa zatytułowana „25 LAT PIELGRZYMOWANIA NA JASNĄ GÓRĘ”, poświęcona biegowym pielgrzymkom. Zachęcamy do jej obejrzenia.

K.J.
fot. K. Juszczak, W. JuszczakWięcej nt. tegorocznej pielgrzymki biegowej – w 31 numerze „Czasu Ostrzeszowskiego”.
 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne