Reklama

piątek, 19 kwietnia 2024, 17:27

Ogień trawił budynki mieszkalne

Minionej niedzieli dyżurny ostrzeszowskiej straży pożarnej odebrał dwa zgłoszenia dotyczące pożarów w budynkach mieszkalnym. Informacji na temat zdarzeń udzielił nam mł. ogn. Tomasz Szmaj z KP PSP w Ostrzeszowie.

Do pierwszego z nich doszło wczesnym rankiem, kilka minut przed godziną 6.00, w Biskupicach Zabarycznych (gmina Mikstat). Do akcji gaśniczej wyruszyło pięć strażackich zastępów, 3 JRG Ostrzeszów oraz 2 z OSP Mikstat.
Płomieniami objęty był korytarz, przedsionek, kuchnia; mieszkańcy opuścili budynek i szczęśliwie nikt nie został ranny.
Strażacy sprawnie przystąpili do akcji gaśniczej – pierwsza rota gaśnicza wyposażona w aparaty ochrony dróg oddechowych weszła do palących się pomieszczeń i podała prąd gaśniczy wody; gdy ogień się już nie rozprzestrzeniał, rozpoczęto wentylację pomieszczeń i dogaszenie ewentualnych zarzewi ognia. Niezbędna okazała się również częściowa rozbiórka obiektu (konstrukcji dachu i wykończenie ścian).
Straty oszacowano na 250.000 zł; jako wstępną przyczynę przyjęto zapalenie się sadzy w przewodzie kominowym, jednak dokładnym ustaleniem przyczyn tego nieszczęścia zajmuje się policja.
Z pomocą dla poszkodowanych z Biskupic Zabarycznych ruszyła internetowa zbiórka, wspomóc rodzinę dotkniętą tą tragedią można tutaj: https://zrzutka.pl/zbiorka-na-rzecz-zarembow-z-biskupic-zabarycznych

*
Przed godziną 16.00, strażacy odbierają kolejną informację o pożarze budynku mieszkalnego. Tym razem sześć jednostek wyruszyło do Czajkowa, ponieważ płomienie pojawiły się w pomieszczeniu kotłowni w podpiwniczonej części budynku.
Pożar ugaszono po użyciu prądu wody; tu również trzeba było użyć wentylatorów do usunięcia zadymienia, i kamer termowizyjnych do sprawdzenia pogorzeliska.
Nikt nie odniósł obrażeń, natomiast straty szacuje się na 30.000 zł.
Prawdopodobną przyczyną było zwarcie w instalacji elektrycznej. (r)

 


    

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne