czwartek, 23 maja 2024, 16:45

Radiowóz dla policji, pierścień dla komendanta

W deszczu i chłodzie, ale za to z dużą pompą odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania KPP w Ostrzeszowie nowego samochodu – radiowozu policyjnego marki Hyundai.

Wzięli w niej udział przedstawiciele samorządu powiatowego ze starostą L. Janickim i przewodniczącym Rady Powiatu – T. Maciejewskim, przybyli burmistrzowie i wójtowie z gmin powiatu ostrzeszowskiego. Gościem specjalnym był biskup kaliski Edward Janiak, który, w towarzystwie ks. prałata Leszka Szkopka – kapelana ostrzeszowskiej policji, pobłogosławił i poświęcił nowy pojazd.
Szczególnym powodem przybycia ks. biskupa do Ostrzeszowa było wręczenie komendantowi KPP, insp. Andrzejowi Harasiowi „Pierścienia św. Józefa”, jako wyrazu wdzięczności biskupa kaliskiego za podejmowane prace i inicjatywy na rzecz społeczeństwa. Wręczając pierścień, biskup dodał, że komendant jest policjantem z powołania.
Nowy radiowóz to Hyundai rocznik 2019, 1,4-benzyna, 140 KM, wyposażony m.in. w kamerę ułatwiającą cofanie. Będzie do dyspozycji wydziału prewencji, toteż kluczyki do auta otrzymał z rąk starosty naczelnik wydziału, komisarz Jacek Garncarek.
Samochód kosztował 82.850 zł, z czego połowa pochodzi z Komendy Głównej Policji, zaś pozostałe środki przekazał powiat ostrzeszowski przy wsparciu poszczególnych gmin i stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat”.
– To zaszczyt współpracować z taką komendą jak nasza ostrzeszowska i z policjantami, którzy mają powołanie do tej służby – mówiła zastępca burmistrza Ostrzeszowa – Barbara Gmerek. Przekazała przy tym narkotestery wartości 4.200 złotych.

K.J.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne