wtorek, 5 grudnia 2023, 7:28

Ciemno wszędzie, lecz światło będzie… w ciągu dwóch lat

„No i mamy oświetlenie wymarzone wytęsknione na Myje. Mieszkańcy Myj aż skaczą z radości! Zrobiony projekt oświetlenia w zeszłym roku poszedł do kosza, wydane pieniądze, nasze pieniądze,  wyrzucono. Po co było wycinać piękne brzozy, skoro dziś posadzono inne drzewa i z pewnością do wiosny 1/3 nie będzie. Pozdrawiam pomysłodawcę”.

Zainteresowaliśmy się tym wpisem na stronie internetowej i postanowiliśmy sprawdzić „u źródła”, jak to z tym oświetleniem jest.

– Faktycznie, oświetlenie nie zostało zrobione, ponieważ jego koszt okazał się wyższy niż pozostałych inwestycji oświetleniowych, które w tym roku wykonaliśmy – mówi burmistrz P. Jędrowiak. – Podjęliśmy decyzję, że najpierw wykonamy te mniejsze zadania, tym bardziej że kończyły się terminy projektów na nie. Z kolei projekt na inwestycję we wsi Myje jest najnowszy – mamy jeszcze dwa lata, aby z niego skorzystać. Został on wykonany niespełna rok temu, a trzy lata wynosi termin jego ważności. Koszt inwestycji wynosi ponad 200 tys. zł, i dopiero po przyjęciu budżetu na przyszły rok będzie wiadomo, czy to zadanie zostanie zrealizowane w 2020 r. Wszystkiego naraz nie oświetlimy, a trochę ulic do oświetlenia zostało. A są też osiedla, gdzie mieszkańcy wnioskują o montaż lamp.
Zaś drzewa – ich wycięcie i nasadzenie – nie mają nic wspólnego z inwestycją oświetleniową, chociażby dlatego, że kable są przeprowadzane pod ziemią.
Wygląda na to, że podróżujący w kierunku Myj muszą jeszcze czas jakiś zbroić się w… latarki. Na razie mogą powiedzieć za wieszczem „ciemno wszędzie, głucho wszędzie”.

K.J.


Reklama
Reklama

Ogłoszenia

Zbliżające się wydarzenia
Aktualnie nie ma żadnych wydarzeń.

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne