czwartek, 25 kwietnia 2024, 1:16

Finał zawodów o Puchar Zaprzyjaźnionych Kół

W niedzielę, 15 września, na starorzeczu Prosny koło Grabowa odbyła się czwarta i zarazem ostatnia edycja zawodów wędkarskich kół zaprzyjaźnionych. Podobnie jak w poprzednich, brało w nich udział pięć drużyn, po pięciu zawodników w każdej.

Choć wyniki nie były tu najważniejsze, to, jak zawsze, ambicji wędkarzom nie brakowało.
Po zważeniu ryb okazało się, że czwarta runda zakończyła się zwycięstwem zespołu ze Skalmierzyc – 15285 punktów.
W ogólnej klasyfikacji – po czterech rundach – zwyciężyła drużyna z Doruchowa w składzie: Sylwester Kawalec, Roman Woliński, Łukasz Woliński, Ryszard Wronka, Paweł Jędrzejewski; drugie miejsce zajęli wędkarze ze Skalmierzyc, a trzecie – z Grabowa; na czwartej pozycji uplasowała się drużyna z
Sieroszewic.
Najlepszym wędkarzem został Sylwester Kawalec.
Gratulujemy!
Podczas uroczystego zakończenia wręczono pucharki i statuetki, wszyscy otrzymali też upominki.

Zawody odbywały się przy naprawdę ładnej pogodzie wśród pól kukurydzy, w malowniczym miejscu przy Prośnie. Zaprzyjaźnione koła znów mogły się spotkać, zawodnicy zrelaksować, porozmawiać przy grillu. Było rodzinnie i sympatycznie. (sm)