środa, 29 maja 2024, 8:17

Lidl w Ostrzeszowie?

Od jakiegoś czasu coraz głośniej mówi się o tym, że w Ostrzeszowie powstanie kolejny nowy market, najczęściej pada nazwa Lidl. Czasem jednak życie weryfikuje plany. Niewykluczone, że tym razem miejsce lokalizacji okaże się „strzałem w dziesiątkę”. Tak wynika ze słów p. Wiesława Durki, który zgodził się opowiedzieć historię powstawania nowego centrum handlowego w Ostrzeszowie. Market ten miałby zostać wybudowany przy DK 11, dokładnie naprzeciw wjazdu w ul. Przemysłową.

Teren ten do niedawna należał do p. Durki i jego rodziny, lecz został sprzedany inwestorowi, który właśnie tu ma postawić sklep.

– Kiedy sprzedawałem działkę wielkości 0,8 ha, była mowa, że w tym miejscu powstanie Lidl – mówi pan Wiesław. – Dziś nie mogę być tego pewien w stu procentach, bo nastąpiły zmiany personalne w zarządzie, powstały inne koncepcje i zaczęto mówić o innym miejscu na terenie Ostrzeszowa. Ale z tego co wiem to żadna decyzja w tej kwestii jeszcze nie zapadła. Inwestor, który nabył ode mnie teren jest pewien, że market zostanie tu wybudowany – Lidl ma wciąż największe szanse, choć mówi się także o Kauflandzie. Na potrzeby przyszłego marketu powstanie w tym miejscu sygnalizacja świetlna. Osobiście załatwiałem to w Poznaniu w GDDKiA. Oni przeprowadzą tę inwestycję. Może zasługuje ona na pomoc władz miasta lub powiatu ostrzeszowskiego? W ostatnim czasie co chwilę ktoś ginie na DK11, a przecież ratując choć jedno życie robimy coś wielkiego.

Jestem w miejscu, gdzie być może niebawem rozpocznie się budowa sklepu Lidl. Pan Wiesław wskazuje drzewa przeznaczone do wycięcia, pokazuje gdzie będzie wjazd z „11” na teren marketu i w którym miejscu na drodze krajowej zostaną usytuowane światła i przejście dla pieszych… Wspomina również o inwestorze.
– To człowiek nietuzinkowy, pieniądze nie przewróciły mu w głowie – jest bardzo otwartą, normalną osobą. Z bólem serca sprzedawałem działkę, lecz z drugiej strony byłem pewien, że ziemia trafia w dobre ręce, że inwestor postawi w tym miejscu coś, co przyniesie pożytek mieszkańcom miasta i okolic.
Chcielibyśmy, aby właśnie tak się stało. To doskonała lokalizacja dla każdego sklepu – przy drodze szybkiego ruchu, z drogą dla pieszych i powstającą sygnalizacją świetlną. Czy stanie tu, wytęskniony przez wielu ostrzeszowian, Lidl czy może Kaufland albo market należący do całkiem innej sieci handlowej, przekonamy się zapewne za jakiś czas.

K. Juszczak

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne