piątek, 19 lipca 2024, 8:04

Burmistrz stawił czoła przedsiębiorcom

We wtorkowe popołudnie, 20 lutego, w moszyckiej świetlicy odbyło się spotkanie lokalnych przedsiębiorców z burmistrzem Paweł Czuliński i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Twardogórze Mirosławem Adamczykiem.

W trakcie spotkania rozmawiano m.in. o budżecie gminy na 2024 rok, a także o bieżących i przyszłych inwestycjach. Burmistrz podziękował przedsiębiorcom za wkład w rozwój naszej gminy, zwiększenie powierzchni działalności o około 19% (co wynika z podatku od nieruchomości) i związany z tym wzrost przychodów z tyt. podatku od nieruchomości, który w okresie 2019-2023 zasilił budżet gminny kwotą 54,5 mln zł, a z odpisów od podatku PIT+CIT – kwotą 81,8 mln zł.

Specjalne słowa wdzięczności burmistrz skierował za utrzymanie przez tę grupę pracodawców kilku tysięcy miejsc pracy, co zapewniło nie tylko zasilenie gminnej kasy, ale jednocześnie utrzymanie dla tysięcy rodzin, zamieszkujących gminę.

Zgodnie z ustaleniami poprzedniego spotkania Czuliński poinformował także o planowanym ułatwieniu procedur związanych z wynajmem lokali usługowych, utrzymaniu jednych z najniższych podatków w regionie czy też utrzymaniu ulgi podatkowej dla nowych powierzchni, które generują nowe miejsca pracy.

Źródło i foto.: Gmina Twardogóra

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne