piątek, 21 czerwca 2024, 4:09

Motorowerzyści uciekali przed policją

Funkcjonariusze z ostrzeszowskiej komendy, pełniąc służbę w Niedźwiedziu, zauważyli dwie osoby, poruszające się motorowerami… I nie byłoby w tym pewnie nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kierowcy na widok radiowozu natychmiast zawrócili…

Policjanci od razu „ruszyli w pościg”.  Motorowerzyści uciekali zarówno drogami publicznymi, jak i duktami leśnymi, co jakiś czas oglądając się za siebie. W momencie, gdy radiowóz zrównał się nimi, funkcjonariuszka przez okno podała im sygnał do zatrzymania się. Jednak zlekceważyli go i… pojechali dalej.
Podczas ucieczki spowodowali zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, ponieważ nie zachowywali żadnych środków ostrożności. Do tego poruszali się z nadmierną prędkością, nie zwracając uwagi na drogę; w pewnym momencie niemal doprowadzili do potrącenia jadącego rowerem mężczyzny!
W końcu w miejscowości Marydół uciekinierów udało się zatrzymać. Okazali się nimi 15- i 16-letni mieszkańcy gm. Grabów (uciekali motorowerami marki Margutti i Honda).
Z uwagi na fakt, że zatrzymani to osoby nieletnie na miejsce wezwano rodziców, w obecności których poddano ich badaniu na trzeźwość; chłopcy nie byli pod wpływem alkoholu.
W trakcie przeprowadzonej kontroli okazało się, że obaj nie mają uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawa została przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne