sobota, 13 lipca 2024, 10:40

Wokół koronawirusa

7 maja odbyła się kolejna konferencja organizowana przez wojewodę z udziałem starostów wielkopolskich oraz wojewódzkich służb, inspekcji i straży.

Cotygodniowy raport złożyła dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-epidemiologicznej Jadwiga Kuczma-Napierała, a także szefowie policji, straży i WOT oraz kierownictwa Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.
● W Wielkopolsce odnotowano 1639 przypadków zachorowań na koronawirusa; zapadalność wynosi 47%, największą zauważa się w powiatach: krotoszyńskim, kaliskim i pleszewskim, jednak jak podkreśla Wojewódzka Inspektor Sanitarna, sytuacja się stabilizuje.
● Według danych Komendy Wojewódzkiej Policji kwarantanną objętych jest 10 tysięcy osób, których sytuacja jest stale monitorowana przez funkcjonariuszy policji.
● Nie ma sygnałów o wzroście liczby zachorowań po otwarciu centrów handlowych.
● 3100 razy interweniowali wielkopolscy strażacy w sprawach związanych z pandemią; w interwencjach uczestniczyło 10200 strażaków.
● 440 żołnierzy jest zaangażowanych w bezpośrednie działania związane z pandemią.
● Rozpoczęto masowe badania przesiewowe w Domach Pomocy Społecznej – zarówno wśród pracowników, jak i podopiecznych DPS. W pierwszej kolejności badania będą przeprowadzane w Domach Pomocy Społecznej, w których wprowadzono rotacyjny system pracy w momencie zmiany załogi.
● Warsztaty Terapii Zajęciowej pozostaną zamknięte do 24 maja.

www.powiatostrzeszowski.pl

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne