poniedziałek, 15 lipca 2024, 17:36

Spotkanie z likwidatorem PKS

9 kwietnia starosta ostrzeszowski spotkał się z likwidatorem spółki PKS Marianem Torchalskim. W spotkaniu uczestniczył członek Zarządu Powiatu, A. Mickiewicz, oraz kierownik Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego, Sławomir Gajewski. UMiG Ostrzeszów reprezentował zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji, Drogownictwa i Rozwoju – Daniel Wieczorek.

Tematem spotkania były kwestie związane z likwidacją spółki PKS i z możliwościami dowozu środkami komunikacji publicznej mieszkańców oraz młodzieży szkół średnich po 30 czerwca.
PKS kończy działalność z końcem czerwca i będzie się pozbywał taboru. Jak podkreśla starosta, należy spowodować przejęcie funkcji PKS i pomóc w zorganizowaniu przewozów.
– Zabezpieczymy dowóz uczniów szkół średnich do naszych placówek, podejmiemy rozmowy z przewoźnikami i spróbujemy uzupełnić lukę w komunikacji po 30 czerwca. Wyznaczymy miejsca postoju dla autobusów. Jest kilka pomysłów, które omawiamy z burmistrzem Ostrzeszowa. Jedno jest pewne – poradzimy sobie z tym problemem – zapewnia starosta Lech Janicki.

www.powiatostrzeszowski.pl


Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne