piątek, 21 czerwca 2024, 6:35

U sąsiadów – piją i jeżdżą na potęgę!

W miniony weekend kępińscy policjanci zatrzymali na drogach aż dziesięciu pijanych kierowców! Trzeba przyznać, że taka liczba robi (złe) wrażenie. Dodatkowo, gdy wgłębiliśmy się w „promilowe wyniki”, to włos na głowie się jeży – często są to promile z „dwójką z przodu”…

I tak:
Piątek: w Kępnie na ul. Sportowej, kierujący BMW (20-letni mieszkaniec Kępna) – 2.25 promila; spowodował kolizję z hyundaiem.
Sobota: siedmiu nietrzeźwych kierowców
– Policjanci WRD zatrzymali w Świbie peugeota, którym kierował 38-letni mieszkaniec Olesna. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 1.93 promila, ponadto okazało się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem środka psychoaktywnego i posiada przy sobie amfetaminę.
– W miejscowości Laski, kierujący daewoo (51-letni mieszkaniec Kuźnicy Słupskiej) w wydychanym powietrzu miał 1.78 promila alkoholu.
– W Słupii pod Kępnem, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli mazdę; kierowca (32-letni mieszkaniec Baranowa) kierował pojazdem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu – 0.45 promila alkoholu był także pod wpływem amfetaminy.
– W Bralinie 53-letni kierowca volkswagena (mieszkaniec Miechowa), „wydmuchał” 2.7 promila.
– W Chojęcinie, na stacji paliw, został ujęty nietrzeźwy kierowca mazdy – 2.26 promila.
– Kępno, ul. Warszawska – zatrzymano forda; 37-letni obywatela Gruzji, który znajdował się w stanie pod działaniem alkoholu, odmówił badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, w związku z tym została od niego pobrana krew do badań.
– Kępno, ul. Wieluńska – zatrzymano volkswagena; kierujący (29-letni obywatel Ukrainy) miał 1 promil.
Niedziela:
– Chojęcin; funkcjonariusze wydali kierowcy volkswagena polecenie zatrzymania się do kontroli, ten jednak nie zareagował i ze znaczą prędkością odjechał w kierunku Bralina. Ruszył pościg; auto zatrzymano na ul. Wrocławskiej w Bralinie. 33-letni kierowca (obywatel Ukrainy) był nietrzeźwy – 2.5 promila.
– Bralin ul. Namysłowska, kierujący fiatem (55-letni mieszkaniec Bralina) mając 3 promile, stracił panowanie nad autem i wjechał nim w płot
Oczywiście – za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, zatrzymani mężczyźni poniosą konsekwencje. Każdy z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany oraz osadzony na tzw. dołku; każdy z nich stracił już także uprawnienia do kierowania.
Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

KPP Kępno

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne