środa, 24 lipca 2024, 14:43

Wakacje na wsi? Tylko w Wielkopolsce!

Lubisz obcować z przyrodą, cenisz spokój i szukasz niepowtarzalnych smaków? – zapraszamy na wieś, zachęcając do wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych Wielkopolski.

Wielkopolska jest jednym z największych regionów w Polsce, z wyjątkową historią, kulturą oraz tradycją. O niepowtarzalności naszego regionu świadczą zarówno historyczne zabytki, jak i urozmaicone krajobrazy. Różnorodne ukształtowanie terenu, jeziora, malownicze doliny rzek, liczne lasy, sprzyjają wielu formom wypoczynku.

Atrakcji moc

– Aby znaleźć miejsce z niepowtarzalnym klimatem nie musimy wyjeżdżać w odległe zakątki świata. Na uwagę zasługują wielkopolskie gospodarstwa agroturystyczne, oferując bogaty wachlarz atrakcji dla dorosłych i dla dzieci, w których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcam do wypoczynku na wielkopolskiej wsi tych wszystkich, którzy chcą odetchnąć od codziennych obowiązków i spędzić z rodziną miły czas w bliskości natury, w ciszy, z dobrymi regionalnymi smakami – mówi Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego
Agroturystyka to wiele atrakcji i pomysłów krzewiących lokalną kulturę, obyczaje i historię regionu, w której odnaleźć można wszystko, co gwarantuje doskonały wypoczynek. W ofertach atrakcji znajdują się: spływy kajakowe, rajdy rowerowe, wycieczki piesze, grzybobrania, kursy z plecionkarstwa, nauka wypiekania chleba czy też relaks w SPA pod chmurką. To również miejsca wyróżniające się prawdziwą polską gościnnością oraz tradycyjną kuchnią, sprzyjające wypoczynkowi i całorocznej rekreacji na łonie natury.
To wszystko sprawia, że w Wielkopolsce z roku na rok rośnie popularność agroturystyki,
a odwiedzający coraz częściej wybierają wypoczynek w miejscu, które kojarzy się ze swojskością, beztroską i dzieciństwem. Pandemia koronawirusa sprawiła, że agroturystyka stała się doskonałą alternatywą dla zagranicznych wyjazdów turystycznych i klasycznych form spędzania wolnego czasu.
– Zapraszamy do wzięcia udziału w niezwykłej podróży sentymentalnej przez historię, smaki, zapachy, wspomnienia, spotkania z naturą i ciekawymi ludźmi. Mamy nadzieję, że tradycyjna wielkopolska gościnność pozwoli się zadomowić w naszej Wielkopolsce. Chcielibyśmy powtórzyć za naszym Wieszczem: „Nie ma jak to w Wielkopolszczy było: co za duch, co za siła, aż przypomnieć miło”. Mamy głęboką nadzieję, że takie wrażenia pozostaną w Państwa sercach po wizycie w naszych obiektach turystki wiejskiej – mówi Krystyna Święcicka, prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej

Zajrzyj na stronę

Potencjał agroturystyki w Wielkopolsce można zauważyć odwiedzając stronę internetową www.turystyka-wlkp.pl. Prezentowane na niej obiekty to laureaci „Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce”, który organizowany był przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu oraz Wielkopolskim Towarzystwem Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej.
Obiekty doceniane przez Kapitułę konkursową wyróżniały się nie tylko estetyką i komfortem prowadzonej działalności, ale pomysłowością i ofertą atrakcji. Podział na trzy kategorie sprawił, że wśród docenionych gospodarstw znajdowały się zarówno miejsca historyczne, położone wśród ciekawych walorów przyrodniczych, czy też takie, które pozwoliły poczuć walory prawdziwej wsi. To niewątpliwie miejsca godne polecenia i odwiedzenia, które stanowią agroturystyczną wizytówkę Wielkopolski.

Konkurs dla aktywnych w sieci

Doceniając aktywność gospodarstw agroturystycznych i turystyki wiejskiej w Wielkopolsce oraz trudny czas spowodowany pandemią COVID-19, Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału
w konkursie na najciekawszą stronę internetową prowadzonego gospodarstwa agroturystycznego pn. „Strona internetowa przewodnikiem po agroturystyce w Wielkopolsce”. Konkurs trwa od 7.06 – 2.07.2021 roku.
W konkursie mogą uczestniczyć te obiekty z Wielkopolski, które prowadzą stronę internetową, zachęcając do odwiedzin w swojej okolicy – nie tylko online! Najciekawsze witryny www – pod względem estetyki, przejrzystości, prezentowanych zdjęć oraz zamieszczanych treści otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody finansowe.
Szczegóły dotyczące konkursu oraz regulamin dostępne są na stronach: www.turystyka-wlkp.pl oraz www.umww.pl/agroturystyka.

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne