środa, 22 maja 2024, 11:00

W wypadku busa na ostrzeszowskich numerach zginęło pięć osób

Pięć osób zginęło, a dwie zostały ranne w wypadku, do jakiego doszło dziś przed siódmą rano na autostradzie A4, w woj. dolnośląskim, na wysokości Bolesławca. 

Busem, na ostrzeszowskich tablicach rejestracyjnych, do pracy we Francji jechało siedem osób.  Pięciu mężczyzn nie żyje, dwaj są ciężko ranni. Mężczyźni jechali do pracy we Francji.

Informację potwierdziła nam Anna Kublik-Rościszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

„Z nieustalonych dotąd przyczyn bus marki Opel Vivaro wypadł z drogi i zatrzymał się na dachu w zaroślach kilkanaście metrów od  drogi. Nie żyje pięciu mężczyzn. Czterech zginęło na miejscu, piątego, mimo reanimacji, nie udało się uratować. Dwie osoby zostały ranne. W szpitalu w Bolesławcu i Wrocławiu trwa walka o ich życie. Bus miał tablice rejestracyjne z powiatu ostrzeszowskiego. Pasażerowie jechali do pracy we Francji.

Do wypadku doszło na wysokości wsi Różyniec, na 54. kilometrze dolnośląskiego odcinka autostrady A4, między węzłami Krzywa i Krzyżowa.

Na miejscu działało kilka karetek pogotowia ratunkowego oraz helikopter LPR.

Autostrada nadal jest zamknięta. Działa tam policja i straż pożarna. Wszystkie samochody, które utknęły przed miejscem wypadku, zostały już wycofane i skierowane na objazdy – przez węzeł Krzywa i drogę nr 94 do węzła Godzieszów”.

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne