niedziela, 23 czerwca 2024, 20:47

W październiku rusza sprawa ginekologa z Ostrzeszowa

W październiku przed Sądem Okręgowym w Kaliszu ma odbyć się pierwsza rozprawa, a właściwie posiedzenie organizacyjne w sprawie dotyczącej ostrzeszowskiego ginekologa. W grudniu 2019 r. Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie zakończyła dochodzenie i zebrane przez nią dowody oraz ustalenia przekazane zostały do sądu w Kaliszu.

– Sprawa dotyczy oszustwa o znacznej wartości – chodzi o wyłudzenia z NFZ, udzielania bądź nieudzielania jakichkolwiek zabiegów i korzystania ze środków Funduszu, poświadczenia nieprawdy w dokumentacji, a ponadto nakłaniania do fałszywych zeznań – mówi rzecznik SO w Kaliszu, sędzia Edyta Janiszewska. – Jest to sprawa niesamowicie obszerna dowodowo – do przesłuchania zostało zawnioskowanych około 1300 świadków. Oskarżony nie przyznaje się do winy.
Innym aspektem w tej sprawie jest kwestia wykonywania praktyki lekarskiej, tak prywatnej, jak i w ramach NFZ. Tutaj sąd nie nałożył żadnego zakazu, bowiem zwykle w takich sytuacjach występuje domniemanie niewinności, nawet gdy w odczuciu społecznym sprawa wydaje się oczywista. Dopiero wyrok skazujący może określić, czy dany lekarz ma prawo dalej wykonywać swój zawód.
Za czyny wymienione w akcie oskarżenia ginekologowi grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

K.J.

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne