piątek, 24 maja 2024, 9:59

Strażacy Ochotnicy z Grabowa nad Prosną zbierają pieniądze na zakup sprzętu

Strażacy Ochotnicy z Grabowa nad Prosną założyli skarbonkę na stronie siepomaga, by zebrać pieniądze na doposażenie swojej jednostki i wozu w niezbędny sprzęt. Skarbonka zasili kampanię “Razem dla strażaków z OSP – Ratują życie, narażając swoje! Wspierajmy jednostki OSP!” zorganizowaną przez Fundację Siepomaga.

W opisie skarbonki Strażacy zachęcają do wpłat i wymieniają wyposażenie, na które chcą przeznaczyć zebrane fundusze:

“Zachęcamy do wpłat na działalność statutową naszego OSP. Głównym celem zbióki jest doposażenie w niezbędny sprzęt. Piękny czerwony wóz z strażakami musi być odpowiednio wyposażony. 

By móc jeszcze sprawniej funkcjonować i nieść pomoc, chcemy doposażyć się w następujące wyposażenie:
– kamera termowizyjna,
– latarki,
– węże tłoczne,
– buty strażackie,
– agregat prądotwórczy,
– tablety do pojazdów,
– dodatkowe oświetlenie i oznakowanie pojazdów strażackich,
– aparaty powietrzne.

Kiedy słychać wyjącą syrenę strażacką, wtedy warto sobie uświadomić, że wyjeżdżamy do czyjejś krzywdy. Spieszymy do każdego, który nas potrzebuje i niesiemy pomoc. Robimy to bezinteresownie niejednokrotnie zrywając się ze snu, zostawiając swoje rodziny, obowiązki czy przyjemności, by pomagać innym. My również zwracamy uwagę na bezpieczeństwo, szczególnie nasze, bo jest taka maksyma, która mówi, że “dobry ratownik to żywy ratownik”.

Każdego roku jesteśmy wzywani około 100 razy do pożarów lub miejscowych zagrożeń, między innymi wypadków drogowych, usuwania powalonych drzew lub innych skutków anomalii pogodowych, gdzie nieodzownym elementem jest profesjonalny i niezawodny sprzęt.

Każdego roku jesteśmy wzywani około 100 razy do pożarów lub miejscowych zagrożeń, między innymi wypadków drogowych, usuwania powalonych drzew lub innych skutków anomalii pogodowych, gdzie nieodzownym elementem jest profesjonalny i niezawodny sprzęt.”

Grabowskich Strażaków Ochotników można wesprzeć pod tym linkiem: KLIK.

Redakcja

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne