wtorek, 23 lipca 2024, 9:31

Roczne podsumowanie dokonań strażaków

W Komendzie PSP w Ostrzeszowie odbyła się 2 lutego doroczna narada, na której podsumowane zostały działania, jakie w 2023 r. podejmowała ostrzeszowska jednostka Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. W naradzie uczestniczył brygadier Sławomir Brandt reprezentujący Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Bardzo wysoko ocenił on tutejszych strażaków.

Sprawozdanie z minionych 12 miesięcy przedstawił st. bryg. Piotr Mazurkiewicz – Komendant Powiatowy PSP w Ostrzeszowie. Na koniec 2023 r. w KP PSP zatrudnionych było 49 funkcjonariuszy i 2 osoby w korpusie cywilnym. W ciągu roku 12 strażaków awansowało na wyższy stopień służbowy.  

782 razy tutejsi strażacy uczestniczyli w zdarzeniach, do których doszło na terenie powiatu. Zdecydowana większość z nich – 612, to zagrożenia miejscowe, głównie wypadki drogowe. Do pożarów ostrzeszowscy strażacy wyruszali 141 razy. Na szczęście tylko jeden pożar był pożarem dużym.

Biorąc pod uwagę liczbę wszystkich zdarzeń i pożarów, najspokojniejszą w powiecie ostrzeszowskim gminą jest gm. Czajków – 32 zdarzenia. Jest to zrozumiałe ze względu na wielkość i położenie tej gminy. Najwięcej interwencji, co także jest oczywiste, wydarzyło się na terenie miasta i gminy Ostrzeszów – 307. W kolejnych gminach liczba wyjazdów do zdarzeń przedstawia się następująco: Kobyla Góra – 172, Grabów nad Prosną – 97, Mikstat – 93, Doruchów – 47, Kraszewice – 34, Czajków – 32.

We wszystkich gminach są to liczby mniejsze niż w 2022 r., co oznacza, że miniony rok był rokiem dość bezpiecznym. Nie zabrakło jednak śmiertelnych ofiar i dramatycznych zdarzeń, o których również wspominał komendant w swoim sprawozdaniu. Mniejsza liczba wypadków i innych zdarzeń, to powód do zadowolenia dla burmistrzów, wójtów i przedstawicieli gmin biorących udział w naradzie. Powiat reprezentowali wicestarosta Zofia Witkowska i przewodniczący Rady, Tomasz Maciejewski. 

K.J.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne