środa, 22 maja 2024, 10:44

Śmiertelne potrącenie w Ostrzeszowie

W nocy z soboty na niedzielę (25/26 maja) o godz. 00.30 na krajowej „11” w Ostrzeszowie zdarzył się tragiczny wypadek. Jadące w kierunku Ostrowa audi a4, którym kierował 21-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów, śmiertelnie potrąciłomężczyznę, przechodzącego przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Do tragedii doszło w rejonie stacji paliw na ul. gen. Sikorskiego.

Przypadkowi przechodnie, którzy byli akurat w pobliżu, usłyszeli ogromny huk i krótkie odgłosy hamowania samochodu, a kiedy podeszli bliżej, zobaczyli przerażający widok.
Być może mężczyzna, który zginął, to ten sam, który wcześniej był na stacji paliw i pytał
, jak dostać się do Kępna. Osoby, które go widziały, mówiły, że miał ok. 50-60 lat, i wyglądał na pijanego.
Ślady na miejscu tragedii i uszkodzenia samochodu wskazywały
na to, że siła uderzenia była bardzo duża.
Utrudnienia na krajówce trwa
ły do ok. 4.00 nad ranem.
21-latek był trzeźwy (pobrano od niego też krew do badania na obecność środków odurzających), jednak, według wstępnych ustaleń policji, jechał z nadmierną prędkością. Na polecenie Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie,kierującego audi oraz jadącego z nim 22-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego policjanci zatrzymali w areszcie.

Dalsze dochodzenie w tej sprawie prowadzi ostrzeszowska policja pod nadzorem prokuratury.

Policja zwraca się z prośbą do osób, mogących pomóc w ustaleniu tożsamości ofiary wypadku, o kontakt osobisty w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie lub telefoniczny pod numer 62 732 42 11. Był to mężczyzna o szczupłej budowie ciała, miał około 180 cm wzrostu; ubrany był w koszulę w kratę, spodnie typu dżins, na głowie miał czapkę z daszkiem.

 

(r)

 

 

 

 

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne