piątek, 19 lipca 2024, 6:55

Rodzina 800+ Inwestycja w przyszłość Polski

Od 1 stycznia 2024 roku wysokość świadczenia wychowawczego w ramach programu Rodzina 500+ wzrośnie z 500 zł do 800 zł miesięcznie. – To kolejny ważny krok w kierunku budowania prawdziwie rodzinnej polityki społecznej, w kierunku lepszej przyszłości polskich dzieci – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. 

Od 2024 roku wzrośnie tylko wysokość świadczenia wychowawczego, pozostałe zasady nie zmieniają się. Świadczenie wychowawcze nadal przysługiwać będzie na wszystkie dzieci (do 18 roku życia) w rodzinie, bez względu na liczbę dzieci i dochody rodziny. Nie trzeba będzie składać też żadnych wniosków, żeby otrzymać świadczenie w wyższej kwocie. 

– Nasze programy i działania to inwestycja w przyszłość kolejnego pokolenia, która przynosi wymierne korzyści. Lepsze zaplecze finansowe i bezpieczny budżet domowy to lepsze szanse edukacyjne, możliwość realizacji pasji i hobby dzieci, to wspólne wakacje, niezbędne, ale i te wymarzone sprzęty służące nie tylko nauce, ale też zabawie. Bo to właśnie szczęście dzieci i rodzin jest punktem wyjścia do wszystkich naszych działań – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Od momentu uruchomienia programu Rodzina 500+ do rodzin w całej Polsce trafiło już ponad 244 mld zł. 

www.nowekonkrety.gov.pl

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne