poniedziałek, 20 maja 2024, 5:55

Medal dla Stanisława Wabnica

Stanisław Wabnic – burmistrz Ostrzeszowa czterech kadencji, został uhonorowany medalem „Za Zasługi dla Miasta i Gminy Ostrzeszów”. Uroczystość odbyła się w restauracji „Zacisze”, a połączona została z obchodami 30-lecia samorządności.

Treść uchwały z 27 maja br. o przyznaniu medalu Stanisławowi Wabnicowi odczytała przewodnicząca Rady Miejskiej – Beata Calińska, zaś dokonania byłego burmistrza, stanowiące uzasadnienie uchwały, przybliżył burmistrz Patryk Jędrowiak. On też, w asyście przewodniczącej, udekorował S. Wabnica pamiątkowym medalem.
Laureat ze wzruszeniem dziękował za to wyróżnienie, wspominając osoby, które przez te lata z nim pracowały.
W uroczystej sesji uczestniczyli również radni poprzednich kadencji oraz liczni samorządowcy z miasta i powiatu. Wśród gości byli m.in. poseł Andrzej Grzyb i senator Ewa Matecka. Śpieszący z gratulacjami zgodnie podkreślali, jak wielkie zasługi dla rozwoju miasta i regionu położył były burmistrz.
Warto wspomnieć, że ustanowienie takiego medalu też było pomysłem S. Wabnica, o czym mówił w trakcie uroczystości radny Edward Skrzypek, pełniący przez cztery kadencje funkcję przewodniczącego. Pierwszym laureatem tego wyróżnienia został w 2006 r. wielce zasłużony dla popularyzacji Ostrzeszowa poza granicami Polski, syn oficera norweskiego, będącego w czasie wojny więźniem w tutejszym oflagu – Eyvind Grundt.
Stanisław Wabnic jest 16. osobą w ten sposób wyróżnioną. Z wnioskiem o przyznanie mu medalu wystąpiło Stowarzyszenie Ostrzeszowskie Centrum Przedsiębiorczości, a poparły go OLGD i stowarzyszenie Amazonki Ostrzeszowskie.
W drugiej części sesji mówiono o roli samorządu, jaką przez 30 lat pełnił w życiu naszej małej ojczyzny. Przez osiem dotychczasowych kadencji Rady Miejskiej 109 osób sprawowało mandat radnego. Jedynym, który pełnił i pełni tę funkcję od zarania samorządu, jest Sławomir Odrobiński. Pamiętano też o radnych, których nie ma już wśród nas.
O oprawę muzyczną uroczystości zadbała młodzież ze Szkoły Muzycznej w Ostrzeszowie.

K.J.


Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne