wtorek, 23 lipca 2024, 9:51

Co robią nasi strażacy na kruchym lodzie w „Kobyłce”?

Od kilku dni nad zalewem Blewązka w Kobylej Górze można zauważyć strażaków, którzy na zamarzniętej tafli zbiornika, prowadzą pewne działania.

Aby uzyskać dokładniejsze informacje w tej sprawie, skontaktowaliśmy się z brygadierem Tomaszem Jabłońskim z KP PSP w Ostrzeszowie.
Okazuje się, że w tym tygodniu (od poniedziałku do piątku) wśród strażaków przeprowadzane jest szkolenie z ratownictwa wodno – lodowego, którego organizatorem jest Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu. W zajęciach teoretycznych i praktycznych biorą udział funkcjonariusze z KP PSP w Ostrzeszowie i Kępnie oraz przedstawiciele z Komendy Wojewódzkiej.
Kruchy i cienki lód na zalewie, to czynnik, który jest nieodzowny przy tego typu ćwiczeniach – w „realu” właśnie przy takich warunkach dochodzi do niebezpiecznych wypadków, które zdarza się, że kończą się tragicznie.
Jak mówi bryg. T. Jabłoński, po zakończeniu szkolenia, biorący w nim udział strażacy, otrzymają odpowiednie zaświadczenia.
Przy okazji, zarówno strażacy jak i redakcja, apeluje do wszystkich, aby do zamarzniętych akwenów wodnych zawsze podchodzić z szeroko rozumianą ostrożnością, lepiej nie wchodzić na lód i nie kusić losu; oby ratownicy z nabytych podczas ćwiczeń umiejętności, nigdy nie musieli korzystać. (r)

Więcej zdjęć tutaj.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne