poniedziałek, 20 maja 2024, 4:23

Zderzenie w Bukownicy – ustalenia policji (aktualizacja)

Oficjalny komunikat KPP w Ostrzeszowie:
W piątek (28 stycznia) o godzinie 14.20, na drodze wojewódzkiej „449” w Bukownicy, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów.

Policjanci ustalili, że 34-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów, kierując volkswagenem passatem, w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru skrętu w lewo, doprowadził do zderzenia z jadącym prawidłowo pojazdem marki Kia Sportage, którym kierował 30-letni mieszkaniec Ostrzeszowa. W wyniku siły uderzenia vw passat przemieścił się i dodatkowo uszkodził volkswagena tiguana, prowadzonego przez 40-letniego mieszkańca gm. Grabów n. Prosną.

Kierujący pojazdem marki Kia został przewieziony do szpitala w Ostrzeszowie, gdzie został poddany kontroli stanu trzeźwości z wynikiem 0,16 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (0,32 promila); mężczyzna odniósł obrażenia poniżej siedmiu dni. Pozostali uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
Na sprawcę kolizji funkcjonariusze nałożyli mandat w kwocie 2 tysięcy złotych, natomiast wobec kierowcy, który prowadził samochód po użyciu alkoholu, sporządzono materiały celem skierownia wniosku o ukaranie do sądu oraz zatrzymano mu prawo jazdy.


Około 14.30 na skrzyżowaniu w Bukownicy zderzyły się trzy pojazdy – droga jest nieprzejezdna.

Wszystkie auta (volkswagen passat, volkswagen tiguan, kia sportage) zarejestrowane są w powiecie ostrzeszowskim.
Jedna osoba trafiła do szpitala; zawinił najprawdopodobniej kierowca passata – wymusił pierwszeństwo.
Funkcjonariusze z drogówki ustalają dokładne przyczyny zdarzenia. (r)

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne